Turniej w Eger: Amelia Urban i Aleksandra Halbina w finale

Dwie polskie zawodniczki Mistrzyni Europy Amelia Urban (46 kg) i Aleksandra Halbina (57 kg) awansowały do finału turnieju młodziczek U-14 w węgierskim Eger.
 
- W pierwszej rundzie, po dwóch liczeniach, Amelia Urban wygrywa z Węgierką Boglarką Nemenyi. Aleksandrę Halbinę przenieśliśmy do kategorii wyżej 57 kg, ponieważ w 54 kg nie było rywalek. Ola miała boksować z Węgierką Biborką Hadrą ale dostała walkowera – mówi Karolina Koszewska, trenerka reprezentacji Polski.
 
W środowych półfinałach wystąpią trzy kolejne nasze pięściarki.
 
- W kategorii wagowej 51 kg Aleksandra Kogut spotka się z przeciwniczką ze Szkocji, a Lena Teodorczyk z Węgierką. Z kolei w 64 kg Magdalena Lewkowicz powalczy z zawodniczką gospodarzy – dodała Karolina Koszewska, której asystentką jest Hanna Solecka.
 
Natomiast polscy młodzicy, pod wodzą trenera Roberta Osmólskiego, trenują na zgrupowaniu we włoskim Asyżu. W planach są dwa mecze towarzyskie z kadrą narodową Italii.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.