Prezes PZB Grzegorz Nowaczek: najważniejsi są zawodnicy i trenerzy

- Uważam, że najważniejsi w Związku są zawodnicy i trenerzy. A my jesteśmy po to, aby spełniać marzenia naszych sportowców - mówił Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, podczas Gali wręczenia stypendiów sportowych TOP 50 dla najzdolniejszych pięściarek i pięściarzy na rok 2024.
To było wielkie wydarzenie w świecie całego polskiego sportu. - Kapitalna rzecz i nie wiem czy gdziekolwiek praktykowana na świecie. Nagradzanie za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej jest dodatkowym bodźcem, pokazaniem, że zawodnicy mogą czuć się zadbani i docenieni za swoją ciężką pracę – przyznał Grzegorz Proksa, trener męskiej reprezentacji Polski.
 
Gala została zorganizowana przez Polski Związek Bokserski i Fundację Polskiego Boksu Olimpijskiego w Sali Konferencyjnej Hotelu Renaissance Warsaw Airport.
- Trzy kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie są ogromnym sukcesem dla polskiego boksu olimpijskiego. Więc nagrody po 30 tysięcy złotych dla zawodniczek są zasłużone – powiedział Grzegorz Nowaczek, szef PZB.
 
Start w IO w Paryżu zagwarantowały już sobie Julia Szeremeta 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg. Kolejni Polacy i Polki powalczą w drugich światowych kwalifikacjach olimpijskich w Tajlandii.
- Wiemy jaką ciężką codzienną pracę wykonują nasze zawodniczki i zawodnicy. To też ogrom wyrzeczeń i determinacji. Uważam, że wszystkim należą się stypendia sportowe. Otrzymają wyrównanie od początku roku i każdy powinien być bardzo zadowolony - dodał Grzegorz Nowaczek.
Gościem honorowym był Andrzej Gołota, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu, a gośćmi VIP: Podsekretarz Stanu MSiT - Ireneusz Nalazek, Prezes Suzuki Polska Piotr Dulnik, Prezes Energy System Toruń - Grzegorz Rybiałek, Sekretarz Generalny PKOl - Marek Pałus, Prezes Suzuki Motor Poland - Piotr Dulnik.
- Piękna inicjatywa, czyli TOP 50 – przyznanie stypendiów sportowych dla zawodników i zawodniczek, którzy mają szansę osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Pamiętają, że trzy pięściarki mają kwalifikację olimpijską – powiedział Ireneusz Nalazek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, wyrażając nadzieję, że bokserska reprezentacja wróci z medalem z Paryża.
 
Od wielu lat Polski Związek Bokserski ściśle współpracuje na wielu płaszczyznach z Suzuki Motor Poland, organizując m.in. gale „Suzuki Boxing Night”. Najbliższa już 10 maja w Dobczycach w Małopolsce.
 
- Grupie zawodników z Suzuki Top Team wypłacaliśmy miesięczne pensje, a dzisiejsza gala jest kontynuacją tego, co realizowaliśmy wcześniej – mówi Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland.

ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
Suzuki Polska - Sponsor Generalny Polskiego Związku Bokserskiego
#orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam #PZB
#Suzuki #brachole #StingPolska

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.