Turniej w Rydze: fantastyczny występ reprezentantek Polski

Oliwia Toborek pokonała Barbarę Marcinkowską na punkty 3:2 w finale wagi 70 kg seniorskiej rywalizacji w „Riga Ladies Boxing Cup”.

W zawodach elity po złoto sięgnęły także: Wiktoria Rogalińska (54 kg), Żaklina Kociołek (57 kg), Sandra Kruk (60 kg) i Klaudia Budasz (63 kg), zaś srebro wywalczyła Nikola Prymaczenko (52 kg). Sandra Kruk została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

W niedzielnych finałach Wiktoria Rogalińska wygrała z Ukrainką Inną Statkevych 4:1, Żaklina Kociołek z Hiszpanką Marią Luisą Del Alamo Dominguez 5:0, Sandra Kruk z Łotyszką Laurą Jakovlevą 3:2 i Klaudia Budasz z Angielką Jasmine Poole 4:1. Z kolei Nikola Prymaczenko przegrała z Ukrainką Olhą Hutariną 0:5

W młodziczkach w stolicy Łotwy triumfowały Zuzanna Betka 38 kg i Mistrzyni Europy Amelia Urban 46 kg.

W decydujących pojedynkach Zuzanna Betka pokonała Ukrainkę Marię Matsiurę 3:1, a Amelia Urban zwyciężyła Irlandkę Lexi King 5:0.

Srebrne medale wywalczyły: 40 kg Adrianna Szafarz, 44 kg Aleksandra Lipiniak, 54 kg Aleksandra Halbina.

W kadetkach na najwyższym stopniu podium stanęła Antonina Hader (52 kg) po finałowej wygranej z Belgijką Stacey Kaersoel 4:0.

Drugie miejsce zajęły: 46 kg Katarzyna Górnisiewicz (2:3 z Irlandką Jasmine McCarthy), 50 kg Julia Jaskrowska, 57 kg Maria Gorzelanna (2:3 z Litwinką Jelizavetą Jakimovą), 63 kg Wiktoria Kustosz.

W finale juniorek w kat. 81 kg Julia Borowczyk pokonała Litwinkę Vestę Prapuolenyte.