Turniej „Strandja” w Sofii: Polki powalczą o medale z irlandzkimi siostrami

W czwartek, 8 lutego cztery reprezentantki Polski – Sandra Drabik (54 kg), Julia Szermeta (57 kg), Aneta Rygielska (66 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) – powalczą w ćwierćfinałach turnieju „Strandja” w Sofii. Rywalkami dwóch ostatnich będą irlandzkie siostry.
 
Wszystkie Polki stoczą drugie pojedynki w bułgarskich zawodach, poza Elżbietą Wójcik, która rozpoczyna rywalizację.
 
Sandra Drabik (54 kg) spotka się z pięściarką z Tajlandii Jutamas Jitpong, Julia Szeremeta (57 kg) z Mijgoną Samadovą z Tadżykistanu, zaś Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) z Irlandkami, siostrami Lisą O’Rourke i Aoife O’Rourke.
 
W poniedziałek Sandra Drabik i Aneta Rygielska wygrywały przez RSC w 1 rundzie, a Julia Szeremeta na punkty 5:0. Na walki ćwierćfinałowe muszą poczekać do czwartku.
 
W 1/8 finału odpadły Natalia Kuczewska (50 kg) i Patrycja Borys (60 kg).
 
Za niewiele ponad 3 tygodnie we Włoszech rozpocznie się turniej kwalifikacyjny – z udziałem Polek i Polaków – do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.