Turniej „Strandja” w Sofii: zwycięstwo Anety Rygielskiej w 1/8 finału

W drugiej serii poniedziałkowych walk 1/8 finału turnieju „Strandja” w Sofii, zwycięstwo przed czasem odniosła Aneta Rygielska (66 kg), a porażki na punkty doznała Patrycja Borys (60 kg).
 
Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska pokonała przez RSC w 1 rundzie Malikę Norimovą z Tadżykistanu, zaś Patrycja Borys przegrała 0:5 z Thananyą Somnuek z Tajlandii.
 
Wcześniej wygrywały: Sandra Drabik (54 kg) przez RSC w 1 rundzie z  Algierką Fatmą Hadjalą Abdelhkader i Julia Szeremeta na punkty z Niginą Uktamovą z Uzbekistanu.
 
Z kolei Natalia Kuczewska (50 kg) poniosła porażkę z Bułgarką Veneliną Poptolevą 1:4.
 
Dzisiaj wyłoniona została także pierwsza rywalka dla Elżbiety Wójcik (75 kg). W ćwierćfinale spotka się z Irlandką Aoife O’Rourke, która pokonała 3:2 Lovlinę Borgohain z Indii.
 
Zapowiada się rewelacyjny pojedynek, bowiem Elżbieta Wójcik do tej pory toczyła bardzo zacięte walki z Aoife O’Rourke, m.in. w dwóch finałach ME i ubiegłorocznym półfinale Igrzysk Europejskich Kraków/Małopolska.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.