„Suzuki Boxing Night 26”: Nikolas Pawlik wygrał z Jakubem Słomińskim w Rypinie

W jednej z najciekawszych walk „Suzuki Boxing Night 26” w Rypinie, w kategorii 51 kg Nikolas Pawlik wygrał 2:1 z Jakubem Słomiński. A zatem młodość niejednogłośnie górą w rywalizacji z doświadczeniem.
 
Urodzony w 2005 roku Nikolas Pawlik jest medalistą Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, zaś Jakub Słomiński (ur. 1996) brązowym medalistą ME Seniorów.
 
W wadze 67 kg doszło do rewanżu za finał niedawnych Mistrzostw Polski w Toruniu i tym razem Paweł Sulęcki pokonał Mateusza Grejbera 3:0.
 
Z kolei złoty medalista MP Seniorów kat. 80 kg Rafał Perczyński wygrał ze złotym medalistą Młodzieżowych Mukhammadalim Romańskim 3:0.
 
W innych pojedynkach mężczyzn triumfowali: 57 kg Jakub Krzpiet i Jarosław Iwanow oraz 75 kg Mateusz Urban.
 
W walkach kobiet zwyciężały faworytki, m.in. w wadze 66 kg Aneta Rygielska z Oliwią Neufeld i Barbara Marcinkowska z Julią Michałek po 3:0.
 
Biało-Czerwoni, prowadzeni przez głównych trenerów Grzegorza Proksę i Tomasza Dylaka, przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich.
 
Jednym z etapów była piątkowa gala Suzuki Boxing Night po raz 3 w historii organizowana w Rypinie przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, we współpracy z Miastem Rypin i Starostwem Rypińskim oraz innymi Partnerami i Sponsorami.
 
Wyniki:
 
57 kg Julia Szeremeta - Aleksandra Jankowiak 3:0
60 kg Patrycja Borys - Anastazja Michałek 3:0
66 kg Aneta Rygielska - Oliwia Neufeld 3:0
66 kg Barbara Marcinkowska - Julia Michałek 3:0
 
51 kg Jakub Słomiński - Nikolas Pawlik 1:2
57 kg Jakub Krzpiet - Patryk Adamus 3:0
57 kg Jarosław Iwanow - Nikodem Szafarz 3:0
67 kg Mateusz Grejber – Paweł Sulęcki 0:3
75 kg Bartosz Gołębiewski - Mateusz Urban 0:3
80 kg Rafał Perczyński - Mukhammadali Romański 3:0
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.