Zagreb Boxing Queen: Polki z 5 złotymi medalami

 Seniorki Natalia Rok 50 kg i Aneta Rygielska 66 kg oraz juniorki Aleksandra Jankowiak 60 kg, Aleksandra Cyrek 66 kg i Emilia Koterska 70 kg zdobyły złote medale w turnieju Zagreb Boxing Queen w Chorwacji.
 
W niedzielnych walkach finałowych Natalia Rok wygrała z Angielką Terry Naylor, a Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska z Serbką Mileną Matović.
 
W pojedynkach o złoto w juniorkach triumfowały: Aleksandra Jankowiak z Chorwatką Laviniją Jaić, Aleksandra Cyrek z Angielką Amy Nolan, Emilia Koterska z Chorwatką Rebeccą Blażan.
 
Srebrne medale wywalczyły 4 inne Polki, które poniosły porażki: 50 kg Wioletta Ptak z Alice Pumphrey (Anglia), 54 kg Kornelia Poliwczak z Cecilie Jansen (Dania), 75 kg Amelia Kostrzewa z Marią Amalią Nitą (Rumunia), 81 kg Julia Oleś - Amber Birch Moss (Anglia).
 
W seniorkach po brąz sięgnęła Patrycja Borys (60 kg).
 
W sztabie kadry narodowej seniorek byli trenerzy Tomasz Dylak, Jakub Sawicki i Grzegorz Goliński oraz fizjoterapeuta Erwin Uss.
 
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.