Fantastyczny wieczór w Młodzieżowych ME! Julia Szeremeta ze złotem!

 
 
Na Gali Finałowej Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-22 w czarnogórskiej Budvie Julia Szermeta (57 kg) pokonała pięściarkę gospodarzy Bojanę Gojković i sięgnęła po złoty medal.
 
Julia Szermeta powtórzyła sukces sprzed kilku godzin Martyny Jancelewicz (81 kg). Dla tej polskiej zawodniczki to 3 złoto z rzędu w MME U-22. Gratulujemy obydwu bokserkom oraz ich wszystkim trenerom w kadrze narodowej i klubach.
 
W niedzielny wieczór Julia Szermeta stoczyła zacięty bój z Bojaną Gojković. Pierwszą rundę Polka wygrała 4:1, zaś drugą 3:2. Punkty jednak tak się rozłożyły, że Polka prowadziła po 20-18 na kartach dwóch sędziów, a z kolei u trzech pozostałych był remis.
 
Ostatnia runda przysporzyła wielu emocji, na szczęście Julia Szermeta stanęła na wysokości zadania i utrzymała korzystny wynik. Niejednogłośne zwycięstwo na punkty! Po chwili utonęła w objęciach naszych trenerów, na czele z głównym szkoleniowcem Tomaszem Dylakiem.
 
Wcześniej w finale kategorii 81 kg Martyna Jancelewicz, aktualna Wicemistrzyni Europy Seniorek, triumfowała w rywalizacji Rosjanką Albiną Kudinovą 5:0.
 
Po brązowe medale MME 2023 sięgnęli: 50 kg Natalia Kuczewska, 66 kg Barbara Marcinkowska, 70 kg Wiktoria Tereszczak, 75 kg Oliwia Toborek, 71 kg Cezary Znamiec.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.