Turniej „Zagreb Open”: Gołębiewska, Szlędak, Drewnowski i Grodzicki złotymi medalistami

Zuzanna Gołębiewska (54 kg), Joanna Szlędak (70 kg), Adrian Drewnowski (48 kg) i Oskar Grodzicki (52 kg) zdobyli złote medal w turnieju kadetów „Zagreb Open”. Łącznie sześcioro polskich bokserów stanęło na podium w Chorwacji.

W niedzielnych walkach finałowych Zuzanna Gołębiewska (RUSHH Kielce) i Joanna Szlędak (Korona Wałcz) wygrywały przed czasem – przez RSC w 2 rundach - z Chorwatkami Anną Jukicić i Juliją Bozak, Adrian Drewnowski (Sporty Walki Piła) z Chorwatem Gasperem Pehantem 3:0, a Oskar Grodzicki (Kujawia Boks Włocławek) ze Słoweńcem Nikolą Mihailoviciem 3:0.

W sumie Adrian Drewnowski odniósł trzy zwycięstwa, Zuzanna Gołębiewska dwa, a Joanna Szlędak i Oskar Grodzicki po jednym – mówią trenerzy Kamil Gorząd (kadetki) i Przemysław Leniec (kadeci), prowadzący Biało-Czerwonych w zawodach w Zagrzebiu.

W turnieju dla zawodniczek i zawodników z roczników 2007 i 2008 srebro wywalczyła Oliwia Wasiakowska (Gryf Wejherowo) w kategorii 60 kg, a brąz Krzysztof Zakrzewski (MOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) w wadze +80 kg.

W finale Oliwia Wasiakowska przegrała 1:2 z Chorwatką Barbarą Princip, a w półfinale Krzysztof Zakrzewski poniósł porażkę 1:2 ze Słowakiem Davidem Zahradnickiem.

- Niestety ze względu na kontuzję na zawody nie pojechała Antonina Hader (52 kg, Sporty Walki Piła) – powiedział Kamil Gorząd, trener reprezentacji Polski kadetek.