Mistrzostwa Polski Młodzików: znamy uczestników Gali Finałowej

W niedzielne południe w Śremie (Wielkopolska) odbędzie się Gala Finałowa Mistrzostw Polski Młodzików. O złote medale powalczą zawodniczki i zawodnicy w 28 kategoriach wagowych – 12 dziewcząt i 16 chłopców urodzonych w latach 2009-2010.

W sobotę zakończono rywalizację w 1/2 finału. Między innymi w kategorii 42 kg Wiktoria Jaruga wygrała z Gabrielą Pętlak RSC 1, a Aleksandra Lipniak pokonała Oliwię Goj 5:0. W wadze 51 kg Nikola Skowron zwyciężyła Karolinę Tereszczak 4:1, zaś Maja Kuran triumfowała w pojedynku z Izabelą Jastrzębską RSC 2.

O złote medale boksować będą m.in.: 44 kg Mistrzyni Europy (2023) Amelia Urban – Milena Wesołowska, 46 kg Katarzyna Górnisiewicz – Nikola Litwin, 48 kg Julia Jaskrowska – Alicja Michalak, 54 kg Maria Gorzelanna (brązowa medalistka ME 2022) – Aleksandra Halbina i 57 kg Wicemistrzyni Europy Wiktoria Kustosz – Nadia Koscińska.

W półfinałach mężczyzn, m.in.: 48 kg Daniel Gil wygrał z Nikodemem Duchnowskim 5:0 i Marek Bojanowski z Antonim Wilkoszyńskim 4:1. W 54 kg Kewin Trukawka pokonał Szymona Kuśnierza 5:0, natomiast Filip Jóźwiak – Jakuba Białasa 4:1.

W wadze 57 kg Filip Roessler wygrał z Kajetanem Wawrzyniakiem 5:0, a Mikołaj Podpora z Marcelem Miszkerem 4:1. W kat. 66 kg Krystian Potapczyk pokonał Bartosza Chuchrytę 5:0 i Maciej Bochowicz – Gabriela Niewińskiego 4:1.

Przed czasem zakończyły się sobotnie walki w 80 kg: Szymon Siwiński – Adrian Wlazło RSC 1, Mateusz Kiwka – Emil Mueller RSC 2.