Mistrzostwa Polski Młodzików: prawie 60 walk w pierwszym dniu turnieju

Około 60 walk na dwóch ringach odbyło się w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Młodzików w Śremie. Do strefy medalowej awansowała m.in. Wiktoria Kustosz w kategorii 57 kg.

Tegoroczna Wicemistrzyni Europy wygrała jednogłośnie na punkty z Oliwią Załęską 5:0 i 30-27 u wszystkich sędziów.

W walkach półfinałowych, w czwartek 5 października Wiktoria Kustosz spotka się z Mają Sową (3:2 z Alicją Bakułą) i Weronika Dudzik z Nadią Koscińską.

W tej samej wadze 57 kg wśród chłopców do 1/8 finału zakwalifikowali się: Patryk Borowicz, Oskar Muszakowski, Mikołaj Podpora, Denis Gil, Marcel Miszker, Filip Łysoń, Jan Żołądkiewicz i Dominik Miś.

W najbardziej zaciętych pojedynkach, po 3:2 wygrywali Oskar Muszakowski z Dawidem Zawodnym i Denis Gil z Mateuszem Gasińskim.

W kategorii 48 kg stawkę ćwierćfinalistek uzupełniły Julia Jaskrowska i Katarzyna Mathias.

W 54 kg Aleksandra Halbina pokonała Darię Baran 5:0 i teraz zmierzy się o medal z Nadią Kościukiewicz.

W wadze 60 kg wyłonione zostały medalistki: Oliwia Kummer, Zofia Dopierała i Lena Jankowiak. W czwórce jest także Oliwia Liszewska.