Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: bardzo ciekawa rywalizacja w wagach 46 kg i 63 kg

Aż 5 medalistek ubiegłorocznych Mistrzostwa Europy Młodzików rywalizuje w zaledwie dwóch kategoriach wagowych (46 kg i 63 kg) podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mistrzostw Polski Kadetów w Łomży.

W wadze 46 kg zgłoszone zostały m.in. brązowe medalistki wspomnianych ME w Sarajewie - Maria Gutkowska (wówczas w 40 kg), Natalia Niewiadomska (44 kg), Karolina Deręgowska (46 kg). Z kolei w kat. 63 kg startują Wicemistrzyni Europy Młodziczek Joanna Szlędak (wtedy w 60 kg) i brązowa medalistka Maja Razik (64 kg).

W poniedziałkowych walkach ćwierćfinałowych OOM w Łomży Natalia Niewiadomska wygrała z Julią Bystrek 5:0, Karolina Deręgowska pokonała Urszulę Kucharewicz AB 1, zaś Maria Gutkowska przegrała z Julią Sikorą 1:4.

W środowych (4 maja) półfinałach 46 kg Karolina Deręgowska spotka się z Julią Sikorą, a z kolei Natalia Niewiadomska z Oliwią Borkowicz.

W wadze 63 kg Maja Razik wygrała z Mają Skwiot 5:0 i Joanna Szlędak z Emilią Chochorowską 5:0.

W pojedynkach o awans do finału Maja Razik zmierzy się z Judytą Kościelniak, natomiast Joanna Szlędak z Nadią Pulcidis.

Kolejna z brązowych medalistek ME U14 Martyna Jarząbek (57 kg) pokonała Agatę Paprocką AB 1, a w środę będzie walczyła z Amelią Mrowiec.

W półfinale kategorii +80 kg brązowa medalistka ME kadetek Sandra Van Der Zanden skrzyżuje rękawice z Wiktorią Chojnacką.

We wtorek, 3 maja odbędą się walki 1/2 finału kadetów.