Bardzo dobry występ Damiana Durkacza w Słowacji

Przygotowujący się do Mistrzostw Europy w Armenii Damian Durkacz odniósł 2 zwycięstwa i zajął 1 miejsce w olimpijskiej kategorii 71 kg w turnieju ligowym w mieście Dubnica nad Váhom w Słowacji.

- Jednogłośnie na punkty wygrałem z Janem Polakiem i w finale z Michalem Takacsem. Zostałem uznany najlepszym pięściarzem zawodów – mówi Damian Durkacz, Olimpijczyk z Tokio, któremu towarzyszyli ojciec oraz trener Ireneusz Przywara. Polski bokser walczył na „RBC 3” w barwach BC Dubnica nad Vahom.

Niecałe 2 lata temu Damian Durkacz wygrał ze Słowakiem Michalem Takacsem 3:0 na gali Suzuki Boxing Night II w Kielcach. Wówczas boksowali w wadze 63 kg.

Obecnie reprezentanci Polski przygotowują się do zaplanowanego w dniach 25 – 28 kwietnia turnieju „Grand Prix” w czeskim Usti nad Łabą. Damian Durkacz ma wystartować w kategorii 67 kg. Łącznie zgłoszonych jest 10 polskich zawodników z kadry prowadzonej przez trenera Wojciecha Bartnika, brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.