MEJ w Sofii: zwycięstwo Julianny Rutkowskiej, pechowa porażka Doroty Wawszczyk

Julianna Rutkowska (63 kg) wygrała walkę przed czasem i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów w Sofii. Pechowo – na wskazania – przegrała Dorota Wawszczyk (52 kg). Z turnieju odpadł także Kacper Parada (75 kg).

Od początku Julianna Rutkowska (Sporty Walki Piła) dominowała w pojedynku z Isidorą Dragisić z Bośni i Hercegowiny. Pod koniec 1 rundy zawodniczka z Bałkanów była liczona, a po 3 minutach Polka prowadziła 10-8 na kartach pięciu sędziów. Po drugim liczeniu, na początku 2 rundy, walka została przerwana przez sędziego.

Do rywalizacji ćwierćfinałowej z Hiszpanką Paulą Ruiz Requeną dojdzie we wtorek 19 kwietnia.

Niestety nie udało się awansować do 1/4 finału Dorocie Wawszczyk (Akdemia Boksu Roberta Gortata Jaworzno). Po dwóch rundach przegrywała z Niemką Steffi Grin - 19-19, 19-19 i 3x18-20, ale ostatnią rundę wygrała 4:1 i wynik był następujący: 29-27, 29-27, 27-29 oraz 28-28, 28-28. Tymczasem po dwóch wskazaniach sędziów na Niemkę to ona zwyciężyła 3:2.

Ostatni z walczących dzisiaj Polaków Kacper Parada (Skorpion Szczecin) w 1/16 finału przegrał z Belgiem Hadjitem Noa 0:5 (27-30, 27-30, 27-30, 26-30, 26-30).

Wcześniej w czwartek do 1/8 finału awansował Wiktor Kaźmierczak (67 kg/Skorpion Szczecin), a w walce o medal porażki doznała Maria Pępek (81 kg/Garda Gierałtowice).