Turniej im. Algirdasa Socikasa: 11 Polaków wystartuje w Kownie

11 reprezentantów Polski – 2 zawodniczki i 9 zawodników – wystąpi w międzynarodowym turnieju bokserskim im. Algirdasa Socikasa w Kownie. Zawody na Litwie odbędą się w dniach 1 – 3 kwietnia.

W składzie kobiecej kadry narodowej są pięściarki startujące w kategorii wagowej 75 kg Elżbieta Wójcik i Agata Kaczmarska.

Natomiast męska reprezentacja naszego kraju liczy 9 zawodników: 51 kg Jakub Słomiński, 57 kg Paweł Brach, 63,5 kg Jarosław Iwanow, 67 kg Damian Durkacz, 75 kg Bartosz Gołebiewski, 81 kg Mateusz Goiński, 86 kg Tomasz Niedźwiecki, 92 kg Mateusz Bereźnicki, +92 kg Oskar Safaryan.

Sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych tworzą: trener główny Wojciech Bartnik oraz asystenci Ireneusz Przywara i Sławomir Żeromiński.

Polacy wyjeżdżają na turniej w środę, 30 marca. Walki w Kownie sędziować będzie Artur Gołuch (sędzia AIBA **).

Turniej na Litwie poświęcony jest pamięci wspaniałego miejscowego boksera Algirdasa Šocikasa, który wywalczył 2 złote medale Mistrzostw Europy w wadze ciężkiej, a pierwszy z nich w 1953 roku w Warszawie. Był 6-krotnym Mistrzem Związku Radzieckiego.

Rok temu litewskie zawody wygrał Filip Wąchała (69 kg). Pokonał jednogłośnie na punkty 3 rywali.