Turniej „Strandja” w Sofii: Aneta Rygielska awansowała do ćwierćfinału!

Aneta Rygielska (63 kg) przełamała złą passę Polek w turnieju „Strandja”, który odbywa się w Sofii. We wtorkowej walce w 1/8 finału pokonała Finkę Naiimo Bulhan jednogłośnie na punkty 5:0.

Torunianka Aneta Rygielska była lepsza wyraźnie w każdej rundzie, a sędziowie punktowali wszystkie 5:0 na korzyść reprezentantki Polski i ostatecznie 30-27.

O medal bułgarskich zawodów podopieczna trenerów Tomasza Dylaka i Kamila Gorząda (jest jej szkoleniowcem również w klubie Pomorzanin) spotka się w czwartek 24 lutego z Holenderką Luną Beeloo, która wygrała dzisiaj z Bułgarką Aslahan Mehmedovą 4:1.

26-letnia Aneta Rygielska jest Wicemistrzynią Europy z 2019 roku oraz brązową medalistką Igrzysk Europy z 2015 roku. Obydwa sukcesy wywalczyła w wadze do 64 kg.

Wcześniej w Sofii nie powiodło się Natalii Rok (48 kg), Sandrze Kruk (57 kg) i Laurze Grzyb (60 kg).

Szansę na zdobycie medalu, oprócz Anety Rygielskiej, ma także startująca w kategorii wagowej 81 kg Agata Kaczmarska. W czwartek w ćwierćfinale radomianka zmierzy się z Białorusinką Viktoriyą Kebikavą.