Młodzieżowe ME U22: ostatnie zgrupowanie Polek w COS OPO Cetniewo

W dniach 28 lutego – 10 marca nasze pięściarki trenować będą w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Dla młodzieżowej kadry narodowej to będzie ostatni etap przygotowań do rozpoczynających się 12 marca Mistrzostw Europy do lat 22 w chorwackim Poreczu.

Trener główny reprezentacji Biało-Czerwonych Tomasz Dylak powołał 10 zawodniczek z ekipy U22 (19-23 lat): Natalia Kuczewska 48 kg, Nicola Prymaczenko 50 kg, Wiktoria Rogalińska 52 kg, Karolina Ampulska 54 kg, Julia Szeremeta 57 kg, Karolina Tracz 57 kg, Daria Parada 70 kg, Barbara Marcinkowska 75 kg, Martyna Jancelewicz 81 kg, Oliwia Toborek +81 kg.

Niedawno w seniorskim turnieju w węgierskim Debreczynie złoty medal zdobyła Wiktoria Rogalińska (54 kg), srebrne wywalczyły Natalia Kuczewska (48 kg) i Martyna Jancelewicz (81 kg), a po brązowe sięgnęły Karolina Ampulska (54 kg), Julia Szeremeta (57 kg), Oliwia Stolarczyk (63 kg) i Daria Parada (70 kg).

Na początku marca w COS OPO Cetniewo trenować będą także m.in. seniorki i zawodniczki z młodszych reprezentacji. Na liście powołanych są m.in. startujące obecnie w zawodach w Sofii - Natalia Rok 48 kg, Sandra Kruk 57 kg i Agata Kaczmarska 75 kg. Na obozie trenować będą także np. Żaklina Kociołek 57 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg.

Ubiegłoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U22 odbyły się we włoskim Roseto degli Abruzzi. Na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Jancelewicz (81 kg), a 3 miejsce zajęli Agata Kaczmarska (75 kg), Oliwia Toborek (+81 kg), Paweł Brach (56 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg).

W Poreczu (12 - 23 marca) będą mogli rywalizować zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2000 – 2003.