MP Kadetów – OOM: Jakubczyk obroniła tytuł, ze złotem także Kuhn i Van Der Zanden

Walcząca w kategorii 46 Oliwia Jakubczyk obroniła tytuł Mistrzyni Polski Kadetek wywalczony w poprzednim roku w Kraśniku. Na ringu w Spale złote medale zdobyły również m.in. Wicemistrzyni Europy Karolina Kuhn (63 kg) i brązowa medalistka lipcowych ME Sandra Van Der Zanden (+80kg).

We wtorek zakończyła się rywalizacja dziewcząt w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W finale najlżejszej kategorii Oliwia Jakubczyk pokonała Oliwię Kosewską 5:0. W poprzedniej edycji ME Oliwia Kosewska też startowała w wadze 46 kg, ale wówczas nie spotkały się ze sobą.

Po świetnym występie w Mistrzostwach Europy Kadetek w Tbilisi, dzisiaj Karolina Kuhn stanęła na najwyższym stopniu podium krajowych mistrzostw w Spale. W finale wagi 63 kg wygrała z Niną Kaletą 5:0.

Po złoto sięgnęła też Sandra Van Der Zanden, która w decydującym pojedynku kat. +80kg zwyciężyła Marikę Woźniak 5:0.

Trzy z 13 walk finałowych zakończyło się przed czasem, a gronie triumfatorek znalazły się Martyna Koczkodaj (48 kg), Kinga Krówka (57 kg) i Aleksandra Cyrek (57 kg).

W 1 rundzie Martyna Koczkodaj wygrała z Nikolą Rogińską (RSC), w 2 rundzie Kinga Krówka z Mają Niedźwiecką (AB) i w 3 rundzie Aleksandra Cyrek z Agnieszką Sikorą (AB).

Złote medale zdobyły również – Wioletta Ptak 50 kg, Martyna Strucińska 52 kg, Milena Mandziej 54 kg, Amelia Perkowska 60 kg, Oliwia Araszewska (66 kg), Aleksandra Jankowiak (70 kg) i Amelia Kostrzewa (80 kg).

W środę odbędą się pojedynki finałowe w turnieju chłopców w MP Kadetów rozgrywanych w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2021.