Suzuki Boxing Night 12: szybkie zwycięstwa Mateusza Polskiego i Daniela Adamca w Słupsku

Mateusz Polski (waga półśrednia) i Daniel Adamiec (półciężka) odnieśli szybkie zwycięstwa na gali Suzuki Boxing Night 12 w Słupsku zorganizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland. Obaj wygrali swoje zawodowe pojedynki w 2 rundzie. Z kolei w boksie olimpijskim w meczu Polska – Armenia nieznacznie zwyciężyli goście 10:8, chociaż to Biało-Czerwoni triumfowali w 4 ostatnich pojedynkach.

Pochodzący z Karlina Mateusz Polski wygrał przed czasem z Ukraińcem Serhijem Svhevtsem. Pod koniec 2 rundy nasz zawodnik trafił lewym na korpus, rywal przyklęknął, a po liczeniu sędzia zakończył walkę. Dla Mateusza Polskiego to był 2 sukces w profesjonalnej karierze, pierwszy przez techniczny nokaut.
 
Również 2 wygraną zanotował (w rekordzie ma też remis z Michałem Łoniewskim) Daniel Adamiec. Kielczanin prowadził na punkty po dwóch rundach z Farxodem Bohodirovem. Przed rozpoczęciem trzeciej rundy sekundanci Uzbeka zgłosili jego kontuzję. To oznaczało koniec rywalizacji.
 
Wcześniej w Hali Gryfia, wypełnionej kibicami spragnionymi boksu na wysokim, międzynarodowym poziomie, odbył się mecz Polska – Armenia w ramach Suzuki Boxing Night 12, poświęconej pamięci zmarłego w 2019 roku Jana Dydaka, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Seulu.
 
Odbyło się 9 walk, w tym 6 w części telewizyjnej (transmisja w TVP Sport). 4 z nich wygrali Polacy, w tym dwaj 18-latkowie: Mateusz Urban (71 kg) i Sebastian Kusz (86 kg). W poszczególnych starciach Olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz (67 kg) pokonał Armena Mashakaryana, Mateusz Urban wygrał z Arsenem Poghosyanem, najbardziej doświadczony z polskich kadrowiczów Bartosz Gołębiewski (75 kg) pokonał Vahe Habetyana (dyskwalifikacja Ormianina na początku 3 rundy po trzech ostrzeżeniach) i Sebastian Kusz wygrał z Melkonem Melkonyanem.
 
Polacy wywalczyli 8 punktów za 4 triumfy, lecz początek spotkania należał do drużyny Armenii. W pierwszych 5 walkach to oni zwyciężali. Kolejno w kategoriach 51 kg Jakub Słomiński przegrał z Seyranem Yeghikyanem, 60 kg Mikołaj Mańka z Zhorzhikiem Marutyanem, 71 kg Daniel Piotrowski z Tigranem Melkonyanem, 57 kg Jakub Krzpiet z Zhirayrem Sargsyanem, 63,5 kg Beniamin Zarzeczny z Araratem Glyubangyanem.
 
Trener polskiej reprezentacji Wojciech Bartnik dał szansę występu w Słupsku kilku bardzo młodym zawodnikom, do niedawna jeszcze juniorom, którzy przygotowują się do marcowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 w Chorwacji.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.