Karolina Koszewska: chciałabym poprawić swoją wydolność i szybkość

Po raz 2 w ciągu trzech lat Karolina Koszewska (69 kg) zwyciężyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach. – Jestem zadowolona, wygrałam 3 walki, ale zawsze jest coś do poprawy – mówi Mistrzyni Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku na Białorusi.

Zawodniczka Żoliborskiej Szkoły Boksu Warszawa, w której trenuje pod okiem Jacka Dymowskiego, należy do najbardziej doświadczonych, utytułowanych i najlepszych pięściarek na Startym Kontynencie. Przyznaje, że w wieku 38 lat wciąż może się poprawiać. Dążenie do sportowej doskonałości to nieustający proces w każdej dyscyplinie.
 
- Byłam w dobrej, wystarczającej formie jak na poziom pierwszego turnieju międzynarodowego w czasie pandemii koronawirusa. Aczkolwiek wiem, że muszę cały czas mocno trenować i podnosić umiejętności. Chciałabym poprawić swoją wydolność i szybkość. Co do mojego boksowania, nie szukałam raczej nowych rozwiązań, mój styl opiera się na walce w dystansie i kontrowaniu – powiedziała Karolina Koszewska.
 
W XV edycji Międzynarodowych Mistrzostw Śląska pokonała przez RSC w 3 rundzie – po dwóch liczeniach – Annę Bilous, oraz na punkty po 5:0 w półfinale Estonkę Berit Loomagi i w finale Natalię Marczykowską. W ten sposób znów stanęła na najwyższym stopniu podium gliwickich zawodów. Przed 2 laty w finale wygrała z Rosjanką Yaroslavą Yakushiną 3:2.
 
- W niektórych kategoriach wagowych tym razem obowiązywał system „każda z każdą”. Gdyby w mojej wadze 69 kg była taka formuła, wtedy miałabym o jedną walkę więcej – cztery, a nie trzy, ale myślę, że nie zmieniłoby to wiele. Zadowolona jestem z tego, że miałam szansę stoczyć 3 pojedynki i utrzymać limit wagowy – dodała zawodniczka, która była już Mistrzynią, Wicemistrzynią i brązową medalistką Mistrzostw Europy i zawodową Mistrzynią Świata, a potem z powodzeniem wróciła do boksu olimpijskiego.
 
Oprócz Karoliny Koszewskiej, w seniorskich zawodach w Gliwicach zwyciężyło jeszcze sześć polskich bokserek - Sandra Drabik 51kg, Sandra Kruk 57kg, Aneta Rygielska 60kg, Natalia Barbusińska 64kg, Agata Kaczmarska 75kg i Lidia Fidura +81kg.
 
- Obecnie trenuję w Żoliborskiej Szkole Boksu, a pas Międzynarodowej Mistrzyni Śląska Kobiet w boksie trafił na ścianę naszego klubu. Za tydzień, tj. od 17 września zaczynam kolejne zgrupowanie z reprezentacją Polski w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie. Podziękowania dla sponsorów, dzięki którym mogę się rozwijać i mogę pozwolić sobie na wyjazdy na zgrupowania - Roboz, Lotto i Suzuki - mówiła Karolina Koszewska.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.