MISTRZOSTWA EUROPY: ELŻBIETA WÓJCIK - CELE SĄ WYSOKIE, ALE NIE MÓWIĘ O NICH GŁOŚNO

- Plany wynikowe są wysokie jeśli chodzi i o Mistrzostwa Europy oraz o Mistrzostwa Świata, ale o szczegółach nie będę mówiła głośno, zatrzymam je dla siebie, żeby nie zapeszać - przyznała Elżbieta Wójcik (75kg), która już wkrótce wystąpi w ME w Alcobendas pod Madrytem.

23-letnia zawodniczka z Karlina jest bardzo utytułowana, jest m.in. zwyciężczynią Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku oraz wielokrotną medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Europy.

- Turniej w Hiszpanii traktuję jako kolejny sprawdzian przed kwalifikacjami Olimpijskimi. Oczywiście mam swoje cele i są one wysokie, ale żeby nie zapeszać nie będą o nich mówić głośno - powiedziała Elżbieta Wójcik, która podczas ubiegłorocznych ME w Sofii przegrała w ćwierćfinale z Niemką Sarah Scheurich.

Kilka miesięcy później znów była w najlepszej ósemce, tym razem MŚ w New Delhi. Walką o medal przegrała minimalnie 2:3 z Walijką Lauren Louise Price. - Najważniejsze, że z tymi rywalkami później wygrywałam, np. z Sarah Scheurich 4:1 w ćwierćfinale ostatnich Igrzysk Europy w Mińsku - dodała Polka, która zdecydowała, że na razie zostaje w kategorii 75kg, choć były też starty w 69kg.

Od roku trenerką reprezentacji Biało-Czerwonych jest Karolina Michalczuk, była Mistrzyni Świata i 2-krotna Mistrzyni Europy.

- Trenerka zmienia moje pięściarstwo w ten sposób, aby było bardziej ułożone i skuteczne. Na pewno widać poprawę także w kwestii pewności siebie i ogólnie wykonywanej pracy w czasie walk. Jeśli chodzi o tegoroczne pojedynki, mimo porażki 2:3 bardzo wartościowa była walka w półfinale Igrzysk Europy z Holenderką Nouchką Fontijn, wicemistrzynią Igrzysk w Rio oraz 2-krotną Wicemistrzynią Świata. Ten pojedynek dał mi bardzo dużo do zrozumienia i również w sprawie poprawienia pewnych elementów.

Po zgrupowaniu w Turcji nasza kadra w boksie kobiet przenosi się do Alcobendas, gdzie 24 sierpnia rozpoczną się ME. Natomiast na początku października na Syberii odbędą się MŚ. Czy to pewnego rodzaju utrudnienie, czy przeciwnie - jest to dobre rozwiązanie?

- Ciężko mi odpowiedzieć, ale zapewne nic nie dzieje się bez przyczyny. Więc miejmy nadzieję, że to dobry znak - powiedziała Elżbieta Wójcik, brązowa medalistka IE w 2019 roku.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.