MISTRZOSTWA EUROPY: KAROLINA KOSZEWSKA - TRENERKA CHCE MI "URUCHOMIĆ" NOGI

- Trenerka Karolina Michalczuk chce mi „uruchomić” nogi, jak za dawnych czasów – mówi Karolina Koszewska (69kg), złota medalistka Igrzysk Europy w Mińsku, która przygotowuje się do startu w Mistrzostw Europy w Alcobendas.

Na liście zawodniczek zgłoszonych do ME 2019 nie brakuje bardzo doświadczonych pięściarek, które wielkie sukcesy odnoszą od wielu lat, a wciąż są w bardzo dobrej formie. Jedną z nich jest 37-letnia warszawianka Karolina Koszewska.

- Myślę, że trenerka Karolina Michalczuk chce mi uruchomić nogi, dzięki którym wygrywałam na olimpijskich ringach już w poprzedniej dekadzie, kilkanaście lat temu. Z pewnością już jest trochę lepiej, ale jeszcze trzeba dużo poprawić. Pracujemy też nad dynamiką – powiedziała bokserska Legia Fight Club Warszawa.

Karolina Koszewska jest złotą medalistką Mistrzostw Europy z 2005 roku (Tonsberg), srebrną z 2003 (Pecs) i brązową z 2004 (Riccione). Później zdobyła zawodowe Mistrzostwo Świata. Od 3 sezonów ponownie jest w kadrze narodowej Polski.

- Każda walka i każdy turniej jest dla mnie bardzo ważny. Wszystkie wygrane pojedynki bardzo cieszą, a z drugiej strony bardzo boli każda przegrana walka. Chociaż trzeba pamiętać, że są potyczki ważne i ważniejsze, a te najważniejsze będą w 2020 roku – przyznała reprezentantka Biało-Czerwonych.

Niedawno Karolina Koszewska znakomicie spisała się podczas Igrzysk Europy w Mińsku (dla mężczyzn to były także jednocześnie Mistrzostwa Europy), gdzie wywalczyła złoty krążek. – To mój najcenniejszy medal w karierze – mówiła po zawodach na Białorusi. Pokonała zawodniczkę gospodarzy Antaninę Aksenavę 5:0, Rosjankę Yaroslavę Yakushinę 4:1, Irlandkę Grainne Walsh 3:2 i w finale Włoszkę Assuntę Canforę 4:1.

Obecnie Polki przebywają na zgrupowaniu w Turcji. Karolina Koszewska w tym sezonie przegrywała z miejscową zawodniczką Busenaz Surmeneli. - Turczynka jest bardzo dobrą zawodniczką. Myślę, że przygotowania z tak mocną drużyną jak Turcja zaprocentują W ME - dodała bardzo utytułowana reprezentantka Polski.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.