MISTRZOSTWA EUROPY: MEDALE I CENNE WYGRANE POLEK W TURNIEJACH MIĘDZYNARODOWYCH

Bardzo dobrze spisywały się nasze reprezentantki w tegorocznych turniejach międzynarodowych będących sprawdzianami przed zawodami rangi mistrzowskiej. W Igrzyskach Europy w Mińsku złoty medal zdobyła Karolina Koszewska (69kg), a brązowe Sandra Drabik (51kg) i Elżbieta Wójcik (75kg).

Od roku trenerką polskiej kadry narodowej jest Karolina Michalczuk. Z dotychczasowych występów swoich podopiecznych może być zadowolona, bowiem z każdego turnieju wracają z medalami, a dodatkowo wygrywały w ostatnich tygodniach i miesiącach z bardzo dobrym rywalkami.

W zawodach w Sofii brązowe medale wywalczyły Sandra Drabik (51kg) i Natalia Rok (54kg), zaś w czeskim Usti nad Łabą złoty medal zdobyła Sandra Kruk (57kg), srebrny Natalia Rok (51kg), a brązowy Kinga Szlachcic (57kg).

W Memoriale Feliksa Stamma w Warszawie złote medale wywalczyły Natalia Rok (51kg) i Elżbieta Wójcik (69kg), srebrne Sandra Drabik (51kg), Sandra Kruk (57kg), Aneta Rygielska (60kg) i Karolina Koszewska (69kg), zaś brązowy Agata Kaczmarska (75kg).

Na zakończenie przygotowań do ME w turniej w bułgarskim Botewgradzie po srebro sięgnęły Kinga Szlachcic (60kg) i Elżbieta Wójcik (75kg), a po brązowe medale Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (54kg), Sandra Kruk (57kg), Aneta Rygielska (64kg) i Agata Kaczmarska (81kg).

W tym roku reprezentantki Polski wygrywały z bardzo mocnymi przeciwniczkami, np. ostatnio w Botewgradzie Kinga Szlachcic pokonała Turczynką Semę Caliskan, brązową medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Świata oraz 2-krotną Wicemistrzynię Europy - z 2016 i 2018 roku.

W Grand Prix w Czechach Aneta Rygielska wygrała z brązową medalistką ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Koreanką Oh Yeon-Ji. W tych samych zawodach Kingi Szlachcic pokonała byłą Mistrzynię Świata (2014) i aktualną Mistrzynię Europy (2016, 2018) Bułgarkę Stanimirę Petrovą. Natomiast w meczu Polska – Ukraina we Lwowie Sandra Drabik wypunktowała byłą Mistrzynię Europy Tetyanę Kob.

Po zbliżających się Mistrzostwach Europy w Hiszpanii, w październiku nasze bokserki czekają jeszcze Mistrzostwa Świata w Rosji.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.