POLACY PRZED MISTRZOSTWAMI ŚWIATA WYSTĄPIĄ W CZWÓRMECZU W MOŁDAWII

Przygotowujący się do wrześniowych Mistrzostw Świata nasi pięściarze kończą kolejne pracowite zgrupowanie w Kołomyi. Prosto z Ukrainy przeniosą się w czwartek do Mołdawii, gdzie w kolejnych dniach walczyć będą w czwórmeczu.

- Praktycznie co drugi dzień mamy sparingi zadaniowe z rywalami z Ukrainy i Turcji. W tej drugiej reprezentacji jest m.in. były Mistrz Świata Juniorów Tugrulhan Erdemir. Jeśli chodzi o miejscowych zawodników, są to bokserzy z różnych klubów. Dzisiaj dojeżdża jeszcze ekipa z Białorusi w kategoriach 60, 63, 69 i 75kg - mówi Mateusz Polski (63kg), medalista Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy.

Pod wodzą trenera Ivana Juszczenko w Kołomyi trenują poza Mateuszem Polskim także Jarosław Iwanow (57kg), Radomir Obruśniak (60kg), Damian Durkacz (63kg), Mateusz Kostecki (69kg), Bartosz Gołębiewski, Ryszard Lewicki, Daniel Adamiec (wszyscy 75kg), Mateusz Goiński, Sebastian Wiktorzak (obaj 81kg), Michał Soczyński (91kg), Adam Kulik, Aleksander Stawirej (obaj +91kg).

- Najważniejsze, że zgrupowanie przebiega bez żadnych kontuzji. Każdy z nas chce jak najlepiej przygotować się do wrześniowych Mistrzostw Świata w rosyjskim Jekaterinburgu i późniejszych kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Tokio w 2020 roku - dodał Mateusz Polski.

15 sierpnia Biało-Czerwoni przenoszą się do Kiszyniowa, gdzie czeka ich kolejny sprawdzian, tym razem tzw. czwórmecz reprezentacji.

- W piątek, sobotę i niedzielę walczyć będziemy z reprezentacjami Mołdawii, Białorusi oraz połączonej drużyny Ukrainy i Rumunii - dodał nasz czołowy bokser, który o miejsce w wadze 63kg rywalizuje z Damianem Durkaczem, ćwierćfinalistą ostatnich Igrzysk Europy i Mistrzostw Europy w Mińsku.

Reprezentacja Polski kobiet przygotowuje się natomiast do Mistrzostw Europy, które już w następną sobotę rozpoczną się w Hiszpanii. Oprócz Mateusza Polskiego, obecnie w zespole narodowym seniorek i seniorów z Klubu Bokserskiego Karlino są Elżbieta Wójcik i Radomir Obruśniak.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.