TURNIEJ JUNIORÓW W KOWNIE: PIĘCIU POLAKÓW W FINAŁACH

Przygotowujący się do Mistrzostw Europy w Sofii, nasi juniorzy uczestniczą w jubileuszowej, 10 edycji turnieju im. Rikardasa Tamulisa w Kownie. W piątek aż pięciu polskich bokserów wygrało walki półfinałowe i awansowało do finałów.

- Wygrałem na punkty z zawodnikiem gospodarzy Deimantasem Baravykasem. Trzymałem przeciwnika na dystans i zadawałem dużo ciosów – mówił zwycięzca pojedynku w kategorii 52kg Gabriel Blezień (Morsy Dębica).

W starciach półfinałowych triumfowali także inni Biało-Czerwoni: w kategorii 60kg Daniel Dołowy (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) pokonał Litwina Armandasa Bielskusa, zaś w dwóch najwyższych wagach Polacy wygrywali z rywalami z Rosji – w 91kg Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin) z Dmitrijem Babichem, a w +91kg Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.) z Timurem Avdoyanem. Z kolei Litwin Markas Uzkuraitis z powodu kontuzji oddał walkowerem walkę z Oliwierem Zamojskim (BKS Concordia Knurów).

W tej sytuacji w polskim finale w kategorii lekkiej Daniel Dołowy spotka się z Oliwierem Zamojskim.

- Oskar Kopera w półfinale pokonał ubiegłorocznego Mistrza Europy Kadetów Timura Avdoyana - powiedział trener reprezentacji Krzysztof Miałki. Jego asystentem w Kownie jest Dariusz Kochanowski, trener współpracujący z PZB.

Brązowe medale w zawodach im. Rikardasa Tamulisa, wicemistrza Igrzysk Olimpijskich w Tokio (w finale przegrał z Marianem Kasprzykiem) i 3-krotnego Mistrza Europy, zdobyli bokserzy BKS Skorpion Szczecin Beniamin Zarzeczny (56kg) i Igor Terlecki (75kg). Beniamin Zarzeczny przegrał z Litwinem Nedasem Gudomskasem, a Igor Terlecki z Walijczykiem Taylorem Bevanem.

W ćwierćfinałach porażki ponieśli natomiast: 56kg Paweł Brach (Radomiak Radom), 69kg Michał Jarliński (Champion Włocławek) i 81kg Damian Zawieruszyński (Astoria Bydgoszcz).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.