PO DOBRYM WYSTĘPIE W BUŁGARII, POLKI PRZENOSZĄ SIĘ DO TURCJI

Po zdobyciu 7 medali w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Botewgradzie, kobieca reprezentacja Polski już 11 sierpnia przenosi się na zgrupowanie do Turcji. To będzie ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Europy w Hiszpanii.

- Turniej w Bułgarii był generalnym sprawdzianem, jestem zadowolona, bowiem nasze zawodniczki toczyły dobre walki z wymagającymi przeciwniczkami. Czasem nasze spojrzenia na poszczególne pojedynki były inne w porównaniu do werdyktów, ale z decyzjami sędziów nie dyskutuję - mówi Karolina Michalczuk, trenerka naszej reprezentacji.

Srebrne medale zdobyły Kinga Szlachcic (60kg) i Elżbieta Wójcik (75kg), a brązowe Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (51kg), Sandra Kruk (57kg), Aneta Rygielska (64kg) i Agata Kaczmarska (75kg). Dwie walki wygrała Kinga Szlachcic, m.in. z bardzo utytułowaną Turczynką Semą Caliskan, a pozostałe Polki po jednej. Nie powiodło się tym razem Mistrzyni Igrzysk Europy Karolina Koszewska (69kg).

- Mamy kolejne materiał do analizy, wiec co było dobre w boksie naszych reprezentantek, a co jest jeszcze do poprawy. Zawodniczki mają jeszcze trochę czasu do Mistrzostw Europy, które 24 sierpnia rozpoczną się w Alcobendas pod Madrytem - dodała Karolina Michalczuk.

W najbliższą niedzielę Polki udają się na tygodniowe zgrupowanie do Turcji, gdzie na co dzień trenować będą z bardzo mocną kadra tego kraju. W Botewgradzie z jedną z gwiazd z tureckiego boksu Sennur Demir walczyły Agata Kaczmarska i Elżbieta Wójcik. Rywalkę z Turcji - Busenaz Surmeneli miała także Karolina Koszewska.

Już wkrótce Karolina Michalczuk ogłosi skład reprezentacji na ME. Jeśli nic się nie zmieni, w wadze 51kg wystąpi Sandra Drabik, 54kg Natalia Rok, 57kg Sandra Kruk, 60kg Kinga Szlachcic, 64kg Aneta Rygielska, 69kg Karolina Koszewska, 75kg Elżbieta Wójcik, 81kg Agata Kaczmarska.

Natomiast Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorek odbędą się w dniach 3-10 września w Sofii.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.