PATRYCJA-BORYS-Z-WALKI.jpg

ME w Sofii: Krystalizuje się skład polskich juniorek

Rozpoczynający się w piątek Międzynarodowy Turniej Bokserski „Balkan” w bułgarskim Botewgradzie będzie ostatnim sprawdzianem naszych juniorek przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy w Sofii. W składzie reprezentacji prowadzonej przez trenera Marka Węgierskiego znajdzie się prawdopodobnie siedem zawodniczek.
 
- Do Botewgradu zabieram sześć zawodniczek - w wadze 51kg Wiktorię Rogalińską (BKS Skorpion Szczecin), 54kg Jessikę Żelazko (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) i Karolinę Ampulską (Wda Świecie), 60kg Wanessę Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) oraz 75kg Julię Różańską (TS Wisła Kraków) i Darię Paradę (BKS Skorpion Szczecin). Z tym, że Julia Różańska szykowana jest na Mistrzostwa Europy w swojej kategorii 69kg. Do zawodów mistrzowskich mamy miesiąc czasu, więc spokojnie przygotuje wagę - mówi Marek Węgierski.
 
W najbliższych dniach wyjaśni się sytuacja, która z pięściarek pojedzie na ME w kategorii 54kg.
 
- Mam już pewien obraz po sparingach i wcześniejszych turniejach, a wkrótce ogłoszę decyzję. W innych wagach są dziewczyny wyraźnie zajmujące pierwsze miejsce pozycje w kraju w poszczególnych wagach. Na Mistrzostwa Europy chcemy zabrać także zawodniczki z dwóch najcięższych kategorii -81kg i +81kg, niestety rywalizacji w tych wagach nie ma w Botewgradzie - dodał szkoleniowiec.
 
Wszystko wskazuje na to, że żadnej bokserki nie będzie w składzie na ME w kategorii 64kg. Mistrzynią Polski jest Klaudia Poliwczak (MKS Start Grudziądz), a wicemistrzynią Wiktoria Tereszczak (KB Ring Bielsko).
 
- Na ostatnim zgrupowaniu stara kontuzja barku odnowiła się Klaudii Poliwczak. Po badaniach w szpitalu lekarze zalecieli konieczność wyleczenia urazu, bowiem samo zaleczenie nic nie da w dłuższej perspektywie. Z kolei Wiktoria Tereszczak na niedawnym turnieju w serbskiej Suboticy nabawiła się kontuzji łokcia. Ciężko spodziewać się, aby w ciągu miesiąca było wszystko w porządku z ręką. Nie możemy ryzykować - powiedział trener Marek Węgierski.
 
Po turnieju w Botewgradzie, nasze juniorki czeka zgrupowanie w Wałczu, a następnie powrót do Bułgarii, ale już do Sofii - na Mistrzostwa Europy. W tym sezonie najlepiej w zawodach międzynarodowych spisują się Wanessa Orczyk i Daria Parada, które zdobywały medale na turniejach w Somborze, Eger i Suboticy. Największy sukces odniosła ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Kadetek Daria Parada, wygrywając czerwcową rywalizację na Węgrzech.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.