Seniorki i juniorki wystąpią na turnieju w Botewgradzie

Kobiece reprezentacje seniorek i juniorek od 2 do 6 sierpnia uczestniczyć będą w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim „Balkan” w bułgarskim Botewgradzie. Dla obu naszych drużyn narodowych to sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kadrze narodowej seniorek znalazło się 8 zawodniczek - 51kg Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce), 51kg Natalia Rok (LKS Myszków), 57kg Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski), 57kg Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra), 60kg Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń), 69kg Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa), 75kg Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) i 75kg Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom).

- Jest to start kontrolny, ostatni przed Mistrzostwami Europy i miło byłoby wygrać zawody w Bułgarii. Cały czas mocno trenujemy, ale ring wszystko zweryfikuje. Jako Mistrzyni Igrzysk Europejskich nie czuję większej presji, kiedyś też byłam Mistrzynią Europy i Świata, a zdarzało się przegrywać walki. Taki jest sport - mówi Karolina Koszewska, która wraz z innymi polskimi pięściarkami trenuje obecnie w Giżycku. Po turnieju w Botewgradzie zawodniczki udadzą się na zgrupowanie do Turcji.

Turniej "Balkan" rozgrywany będzie po raz piąty, a drugi w Botewgradzie, około 40 km od stolicy kraju Sofii. Poza seniorkami, trenowanymi przez Karolinę Michalczuk, walczyć będą także nasze juniorki, których szkoleniowcem jest Marek Węgierski.

Kadra juniorek - 51kg Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin), 54kg Jessika Żelazko (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa), 54kg Karolina Ampulska (Wda Świecie), 60kg Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin), 69kg Julia Różańska (TS Wisła Kraków), 75kg Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin).

Seniorki przygotowują się do ME w Alcobendas koło Madrytu. Losowanie odbędzie się 23 sierpnia, a następnego dnia początek walk eliminacyjnych. Półfinały w dniu 30 sierpnia, zaś finały 31 sierpnia. Zaraz po turnieju seniorek, w Sofii rozgrywane będą ME Juniorek i Juniorów.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.