„Golden Glove of Vojvodina”: Biało-Czerwoni z brązowymi medalami

Z brązowymi medalami z serbskiej Suboticy wrócili do Polski Igor Terlecki (75kg) i Mateusz Bereźnicki (91kg) oraz Wanessa Orczyk (60kg), Daria Parada (75kg) i Oliwia Toborek (+81kg). Wszyscy odpadli w półfinale 37 edycji turnieju juniorów „Golden Glove of Vojvodina”.

W sobotnich pojedynkach Igor Terlecki (BKS Skorpion Szczecin) przegrał z Chorwatem Gabrijelem Veocziciem, a Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin) uległ Rosjaninowi Daniilowi Bridovi.

- Stoczyłem z Wicemistrzem Europy sprzed dwóch lat wyrównany walkę, lecz przegrałem na punkty.  Zabrakło odrobiny precyzji – przyznał Igor Terlecki.

W rywalizacji juniorek Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) przegrała z Ukrainką Aminą Abramovą, Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) z Sanamachą Chanu z Indii, zaś Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) z Rosjanką Kseniią Olifirenko.

W serbskiej Suboticy, tuż przy granicy z Węgrami, walczyło łącznie 190 zawodniczek i zawodników z 22 krajów, urodzonych w latach 2001-2002. Oprócz Europejczyków przygotowujących się do mistrzostw kontynentu w dniach 2-11 września w Sofii, byli także Argentyńczycy, Brazylijczycy, Hindusi i Kazachowie.

Od wtorku 16 lipca podopieczni nowego trenera kadry narodowej juniorów Krzysztofa Miałkiego trenują na zgrupowaniu w Grudziądzu. Na liście powołanych jest 13 zawodników.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.