„Golden Glove of Vojvodina” – Jessica Żelazko i Wiktoria Tereszczak bez medali 

Niestety Jessica Żelazko (54kg) i Wiktoria Tereszczak (64kg) nie awansowały do strefy medalowej 37 edycji turnieju bokserskiego juniorów „Golden Glove of Vojvodina” w serbskiej Suboticy. 
 
Na podium zobaczymy pięcioro Polaków, a są to - Wanessa Orczyk (60kg), Daria Parada (75kg), Oliwia Toborek (+81kg), Igor Terlecki (75kg) i Mateusz Bereźnicki (91kg). 
 
- W piątkowych walkach ćwierćfinałowych Jessica Żelazko (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) uległa na punkty bardzo mocnej zawodniczce z Kazachstanu Anel Sakysh, zaś Wiktoria Tereszczak doznała kontuzji ręki w 2 rundzie pojedynku z Hinduską Vinką. 
 
- Wcześniej na treningu urazu doznała Klaudia Poliwczak (Start Grudziądz), a tutaj na turnieju Filip Szpakowicz (Sokół Piła) – mówił Marcin Stankiewicz, trener koordynator Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. 
 
W sobotnich półfinałach Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) spotka się z Ukrainką Aminą Abramovą, Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) z Sanamachą Chanu z Indii, Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) z Rosjanką Kseniią Olifirenko, Igor Terlecki (BKS Skorpion Szczecin) z Chorwatem Gabrijelem Veocziciem, a Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin) z Rosjaninem Daniilem Bridovem. 
 
Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 2-11 września w Sofii. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.