„Golden Glove of Vojvodina” – Orczyk, Terlecki i Bereźnicki w półfinałach 

Wanessa Orczyk (60kg), Igor Terlecki (75kg) i Mateusz Bereźnicki (91kg) awansowali do półfinałów 37 edycji turnieju „Golden Glove of Vojvodina” w serbskiej Suboticy. W sobotę o finał będą boksowały także Daria Parada (75kg) i Oliwia Toborek (+81kg). 
 
W czwartkowych walkach ćwierćfinałowych Wanessa Orczyk wygrała z Włoszką Danielą Golino, Igor Terlecki pokonał Serba Urosza Dracę, a Mateusz Bereźnicki zwyciężył w pojedynku z włoskim pięściarzem Matteo Nori. 
 
- Wypunktowałam rywalkę z Włoch. Fizycznie i mentalnie czuję się bardzo dobrze i jestem przygotowana na pozostałe wymagające zawodniczki. W sobotę zmierzę się z Ukrainką Aminą Abramovą, z którą już 2-krotnie wygrywałam, najpierw na turnieju w Polsce, a następnie na Węgrzech – powiedziała Wanessa Orczyk. 
 
Wczoraj Filip Szpakowicz (60kg) pokonał przez RSC w 1 rundzie Serba Lazara Panticia, a dziś w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał walkę o medal z Kazachem Alikhanem Sembayem. O jej przebiegu mówił obecny w Suboticy trener Marcin Stankiewicz: - Po gongu kończącym druga rundę Kazach wyprowadził dwa ciosy, po których sędzia wyliczył Filipa i chciał przerwać walkę, a był to błąd. Delegat i sędziowie po konsultacji puścili pojedynek i na nieszczęście poszedł cios na cios czysto na szczękę. 
 
Z turnieju wyeliminowani zostali Benjamin Zarzeczny (56kg) i Krystian Szymański (64kg) oraz Wiktoria Rogalińska (51kg), Karolina Ampulska (54kg) i Martyna Jancelewicz (81kg). 
 
W piątkowych ćwierćfinałach zawodów o „Złotą Rękawicę” Jessica Żelazko (54kg) zmierzy się z reprezentantką Kazachstanu Anel Sakysh, a Wiktoria Tereszczak z bokserką z Indii – Vinką. Jeśli wygrają dołączą do piątki Polaków, którzy już mają zapewnione miejsce w półfinałach. 
 
W 2015 roku turniej w Serbii wygrała Weronika Zakrzewska (64kg), a drugie miejsce zajęli - Ewa Białas (54kg), Ewa Gibka (57kg), Adrianna Jędrzejczyk (60kg), Patrycja Kiwak (81kg) i Kamil Mroczkowski (+91kg). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.