Turniej juniorów w Eger: Wanessa Orczyk i Igor Terlecki awansowali do półfinałów

Wanessa Orczyk (60kg) i Igor Terlecki (75kg) pokonali dzisiaj złotych medalistów Mistrzostw Ukrainy oraz Węgier i awansowali do półfinałów Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Bornemissza w węgierskiej miejscowości Eger.

- Oboje nasi reprezentanci zwyciężyli na punkty. Wanessa Orczyk wygrała z Mistrzynią Ukrainy Aminą Abramovą, zaś Igor Terlecki pokonał zeszłorocznego Mistrza Węgier Levente Lorika – mówił trener Marcin Stankiewicz.

W pojedynkach półfinałowych boksować będzie jeszcze czworo Biało-Czerwonych - Karolina Ampulska (54kg), Wiktoria Tereszczak (69kg), Daria Parada (75kg) i Oskar Kopera (+91kg).

Niestety w środę przegrywali inni Polacy – w wadze 49kg Gracjan Ciureja z Japończykiem Shogo Tanaka, 52kg Paweł Brach z Tajlandczykiem Sukthetem Sarawut, 56kg Benjamin Zarzeczny z Węgrem Zsoltem Zuro (Węgry), 60kg Oliwier Zamojski z Kanadyjczykiem Harborne Justice i Filip Szpakowicz z Kazachem Aitzhanem Ashirkanem oraz 69kg Michał Jarliński z innym Kazachem Aidaruli Margulanem.

Szczególnie wymagającego przeciwnika miał Paweł Brach, który dziś boksował z Wicemistrzem Igrzysk Olimpijskich Młodzieży oraz Mistrzem Azji 2018 i Wicemistrzem Azji 2017.

- Już w pierwszej rundzie byłem liczony po ciosie na wątrobę, ale podniosłem się i zacząłem boksować jak równy z równym. Przeważyło doświadczenie rywala z Azji, który ma ponad 200 walk i jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. Ogólnie jestem zadowolony, wiem jak walczy najlepszy pięściarz w mojej kategorii i mam świadomość nad czym pracować. Do Mistrzostw Europy pozostało jeszcze trochę czasu, na pewno poprawię błędy, a już nauczyłem się sporo nowego. Przede mną cztery obozy i jeden turniej, więc jestem dobrej myśli – mówił Paweł Brach.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.