MTB "Czarne Diamenty": reprezentacja kadetów w zmienionym składzie

W zmienionym składzie, w porównaniu do Mistrzostw Europy, wystąpi reprezentacja Polski kadetów w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim "Czarne Diamenty", który 14 czerwca rozpocznie się w Myszkowie.
 
- W większości powołani to zawodnicy z rocznika 2004 wyróżniający się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oczywiście są też pięściarze urodzeni w 2003 roku jak w wadze 52kg Dawid Litke (KS Olimp Lublin), 54kg Oskar Sadowski (BKS Skorpion Szczecin), 60kg Łukasz Perkowski (Knock-Out Bielany) i 80kg Jakub Straszewski (Champion Włocławek). Po Mistrzostwach Polski Młodzików do kadry dołączę jeszcze chłopców z 2005 roku - mówi trener kadry narodowej kadetów Krzysztof Szot.
 
Po kilku latach przerwy MTB "Czarne Diamenty" wraca do Myszkowa. To właśnie w tym mieście karierę zaczynał Krzysztof Szot pod okiem mistrza świata w boksie olimpijskim Henryka Średnickiego.
 
- Do tegorocznych zawodów zgłoszonych jest ok. 100 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy, Słowacji. Zobaczymy w piątek na konferencji technicznej i losowaniu ilu pięściarzy ostatecznie pojawi się w Myszkowie. Pierwsze walki odbędą się tego samego dnia. Podobnie jak podczas niedawnego meczu Polska - Kadetów, także również "Czarne Diamenty" poświęcone są pamięci wspaniałego boksera i trenera, mojego mistrza Henryka Średnickiego - powiedział Krzysztof Szot, któremu w pracy szkoleniowej w reprezentacji pomaga Ludwik Buczyński.
 
W przeszłości w "Czarnych Diamentach" zwyciężali m.in. Krzysztof Włodarczyk w 1998 roku, Damian Jonak w 2000 roku, Grzegorz Proksa i Krzysztof Zimnoch w 2001 roku, Michał Chudecki i Andrzej Wawrzyk w 2004 roku, Artur Szpilka w 2007 roku, czy Damian Durkacz i Aleksander Stawirej w 2014 roku.
 
- Zależy mi na jak najlepszej organizacji i jak największym prestiżu tych zawodów. Dlatego mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie coraz więcej startujących w Myszkowie, a poziom naszych pięściarzy coraz lepszy - dodał trener kadry narodowej.
 
Podstawowy skład reprezentacji 46kg Adrian Lewandowski (Łokietek Brześć Kujawski), 48kg Nikodem Szafarz (Boxing Radom), 50kg Aleks Kramarz (BKS Orkan Gorzów Wlkp.), 52kg Dawid Litke (Olimp Lublin), 54kg Oskar Rybczyk (Nowy Dwór Mazowiecki), 60kg Łukasz Perkowski (Knock-Out Bielany), 63kg Damian Hofman (KS Garda Gierałtowice), Kamil Urbaniak (DKB Dzierżoniów), 75kg Kacper Parada (BKS Skorpion Szczecin), +80kg Adrian Wieczorek (Champion Włocławek).
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.