OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BOKSU OLIMPIJSKIEGO – ŚWIĘTO PIĘŚCIARSKIE DLA WSZYSTKICH

Dzisiejszy dzień – 10.06.2019r. – to zgodnie z Uchwałą Polskiego Związku Bokserskiego z 2017r. kolejna, trzecia już edycja Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego. To dzień, w którym cała rodzina pięściarska w naszym kraju ma swoje święto, obchodzone w jak najbardziej pięściarski sposób, czyli poprzez: walki pokazowe, pokazy techniki, pokazy treningu, czy wreszcie treningi otwarte, a także konkursy i zabawy sprawnościowe.

Na przykład w Pomorskim OZB w poszczególnych klubach przewidziano akcje promocji boksu poza salami treningowymi. Z kolei w Świętokrzyskim ZB – poza uroczystymi pokazami boksu na wolnym powietrzu, jak np. w Kielcach – przeprowadzone zostaną w klubach treningi otwarte. Uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego  odbędą się także na Podlasiu. A w Łomży mieszkańcy tego miasta będą mogli zobaczyć przed Ratuszem trening zawodniczek i zawodników miejscowego Tigera. Podobne przedsięwzięcia czekają na miłośników szlachetnej szermierki na pięści w całym kraju, pokazując piękno tego sportu w jego olimpijskiej odmianie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.