Trener Ireneusz Przywara wkrótce ogłosi skład kadry na IE i ME

21 czerwca w stolicy Białorusi - Mińsku rozpoczną się II Igrzyska Europy. Dla naszych pięściarzy to będą równocześnie Mistrzostwa Europy Seniorów, pierwsza pod wodzą selekcjonera Ireneusza Przywary, który wkrótce ogłosi skład na prestiżowe zawody.

Biało-Czerwoni po turnieju im. Zygmunty Chychły przenieśli się do COS OPO "Cetniewo" we Władysławowie, gdzie pozostaną do końca tygodnia. W najbliższych dniach trener Ireneusz Przywara ogłosi skład na turniej w Mińsku.

- Po turnieju w Gdańsku, Mateusz Polski (64kg) i Michał Soczyński (91kg) wzięli udział i wygrali swoje walki w meczu Energa Czarni Słupsk - Obwód Kaliningradzki. Na zgrupowaniu jest 12 zawodników, którzy przygotowują się do Igrzysk Europy - Mistrzostw Europy, ale także drugiej części sezonu z jesiennymi Mistrzostwami Świata na czele - mówi Ireneusz Przywara.

Poza Mateuszem Polskim i Michałem Soczyńskim, którzy boksowali we wspomnianym I Memoriale Józefa Mazura, na zgrupowaniu we Władysławowie są 49kg Jakub Słomiński, 56kg Jarosław Iwanow, 64kg Damian Durkacz, 69kg Mateusz Tobera, 75kg Bartosz Gołębiewski, Ryszard Lewicki, 81kg Mateusz Goiński, 91kg Tomasz Niedźwiecki, +91kg Adam Kulik, Oskar Safaryan.

- Jeszcze trwa rywalizacja o wyjazd na zawody na Białorusi, a mam na myśli szczególnie dwie kategorie wagowe, gdzie poziom zawodników jest bardzo wyrównany. Wkrótce ogłoszę ostateczny skład - dodał szkoleniowiec.

17 czerwca Biało-Czerwonych czeka uroczyste ślubowanie w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a następnego dnia wylot na Białoruś.

- Losowanie turnieju bokserskiego - 10 kategorii wagowych męskich i 5 kobiecych - odbędzie się 20 czerwca, a pierwsze walki 21 czerwca. Zawody potrwają do 28 czerwca. Z pewnością fakt, że to będą II Igrzyska Europy sprawia, że bardzo wzrasta ranga, to już taka namiastka Igrzysk Olimpijskich. Mam nadzieję, że pokażemy dobry boks, a i szczęście nam dopisze - powiedział Ireneusz Przywara.

Mistrzostwa Europy Kobiet zaplanowane są pod koniec sierpnia w hiszpańskim mieście Alcobendas.

Mistrzostwa Świata Mężczyzn odbędą się we wrześniu w Jektarinburgu (Rosja), a Mistrzostwa Świata Kobiet w październiku w Ulan Ude (Rosja).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.