Polki na ostatniej prostej przed Igrzyskami Europy

W podberlińskim Kienbaum nasze pięściarki rozpoczęły ostatnie zgrupowanie przed II Igrzyskami Europy, które odbędą się w Mińsku na Białorusi w dniach 21-30 czerwca.
 
W Niemczech trenują Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) i Natalia Rok (LKS Myszków) 51kg, Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) 60kg, Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa) 69kg oraz Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino), Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) i Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom) 75kg.
 
- Z tej grupy w Igrzyskach Europy startować będą 4 nasze zawodniczki - Sandra Drabik, Aneta Rygielska, Karolina Koszewska i Elżbieta Wójcik. Sezon przed olimpijski jest bardzo trudny i sporo jeszcze przed nami zawodów najwyższej rangi na czele z Mistrzostwami Świata i Europy - mówi główna trenera reprezentacji Polski Karolina Michalczuk.
 
Biało-Czerwone trenować będą w ośrodku w Kienbaum do końca przyszłego tygodnia. Oprócz 7 zawodniczek, skład kadry tworzą trenerzy Karolina Michalczuk i Jarosław Przygoda, trener współpracujący z PZB, a także fizjoterapeuta Sławomir Danaj.
 
- Na miejscu są reprezentacje Polski, Niemiec, Tajlandii, Anglii i Węgier. Dzisiaj mamy zaplanowane walki zadaniowe, a jutro sparingi. Mniej więcej co drugi dzień będą walki sparingowe z zagranicznymi przeciwniczkami - powiedziała Karolina Koszewska (69kg), która wraz z Karoliną Michalczuk tworzą dwójkę najbardziej utytułowanych bokserek w polskiej historii tego sportu.
 
Przed 4 laty podczas pierwszej edycji Igrzysk Europy w azerskim Baku medale zdobyli - Sandra Drabik (51kg) srebro, Mateusz Polski (60kg), Aneta Rygielska (64kg) i Lidia Fidura (75kg) brąz. Kobiety walczyły wtedy w 5 kategoriach wagowych.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.