IX MTB im. Z.Chychły: Michał Soczyński i Aleksander Stawirej ze srebrnymi medalami

Występujący w dwóch najwyższych kategoriach wagowych Michał Soczyński (-91kg) i Aleksander Stawirej (+91kg) zdobyli srebrne medale podczas zakończonego dziś w Gdańsku IX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Zygmunta Chychły.

W pierwszej walce finałowej Michał Soczyński, który w środę znokautował w 1 rundzie Francuza Paula Omba Biongolo - brązowego medalistę Mistrzostw Europy z 2017 roku i Olimpijczyka z Rio de Janeiro, przegrał na punkty 0:3 z Rosjaninem Igorem Fedorovem.

Na zakończenie turnieju, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Marek Chrobak z klubu SAKO Gdańsk, we współpracy z Miastem Gdańsk, na ringu ustawionym na Placu Węglowym Aleksander Stawirej miał walczyć z Francuzem Aliev Mouradem. Niestety Polak oddał ten pojedynek walkowerem, a powodem kontuzja.

- Doznałem urazu łokcia w prawej ręce, a trener zdecydował, że lepiej odpuścić walkę i spokojnie się wyleczyć kontuzję – mówił Aleksander Stawirej.

Kadra Biało-Czerwonych przenosi się teraz do COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie, gdzie będzie kontynuować przygotowania do zbliżających się Igrzysk Europy w Mińsku na Białorusi.

Złoto w wadze -60kg zdobył Gruzin Ucha Maisuradze z SAKO Gdańsk, który w walce finałowej pokonał Rosjanina Radna Tcybikova 3:0.

Rok temu w Gdańsku wygrali Dominik Palak 60kg, Łukasz Zyguła 64kg i Rafał Perczyński 75kg. W 2017 roku zwyciężyli Maciej Jóźwik 52kg, Filip Wąchała 64kg i Kamil Bodzioch +91kg. Tegoroczna obsada turnieju im. Zygmunta Chychły, Mistrza Olimpijskiego z Helsinek i 2-krotnego Mistrza Europy, była bardzo silna, startowali medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.