IX MTB im. Z.Chychły: Michał Soczyński znokautował utytułowanego Francuza

Na ringu w Gdańsku Michał Soczyński (91kg) znokautował w 1 rundzie Francuza Paula Omba Biongolo, brązowego medalistę Mistrzostw Europy z 2017 roku i Olimpijczyka z Rio de Janeiro. Polak awansował do jutrzejszego finału IX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Zygmunta Chychły

- Wiedziałem, że francuski pięściarz należy do światowej czołówki. Miałem za zadanie konsekwentnie rozbijać lewym prostym i jak nadarzy się okazja wejść mocną serię i to się udało. Z tak utytułowanym rywalem i w takim stylu jeszcze nie wygrałem - mówił Mistrz Polski w wadze ciężkiej Michał Soczyński.

W czwartkowym finale turnieju im. Zygmunta Chychły, Mistrza Olimpijskiego z Helsinek i 2-krotnego Mistrza Europy, bokser PACO Lublin spotka się z Węgrem Igorem Fedorovem, który wygrał z Węgrem Adamem Hamori 2:1.

O zwycięstwo w zawodach rozgrywanych na Placu Węglowym będzie walczył także w kategorii +91kg Aleksander Stawirej, który pokonał Węgra Bence Nagy 2:1. W finale zawodnik KS Ziętek Team Kalisz zmierzy się z Francuzem Aliev Mouradem, który dziś zwyciężył Białorusina Viktora Chvarkova.

Na 3 miejscu w wadze 64kg uplasowali się medalista Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy Mateusz Polski oraz Francuz Sofiane Oumiha, aktualny Mistrz Świata i Wicemistrz Olimpijski z Rio. Sofiane Oumiha przegrał z Ukraińcem Maksymem Molodanem 1:2, a Mateusz Polski z Kazachem Dilshatem Nurymem 1:2. Po raz 4 z rzędu do finału nie udało się awansować Filipowi Wąchale (69kg), który doznał porażki z Kazachem Maulenem Oskenbekiem 1:2.

Inny polski obrońca tytułu Rafał Perczyński (75kg) z powodu kontuzji nie mógł boksować z Ukraińcem Pylypem Akilovem. - We wczorajszej walce z Ryszardem Lewickim pod koniec trzeciej rundy doznałem rozcięcia łuku brwiowego. Trzeba było zszyć i dlatego niestety nie mogłem dzisiaj walczyć - powiedział Rafał Perczyński.

Z innych zawodników SAKO Gdańsk do finału awansował Ucha Maisuradze (60kg). Jutro skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Radna Tcybikovem.
W ZAŁĄCZNIKU ZNAJDUJĄ SIĘ WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH Z 05.06.2019 ORAZ ZESTAWIENIE WALK FINAŁOWYCH - 06.06.2019