Grand Prix w Czechach: złoty medal Sandry Kruk, srebro Natalii Rok

Sandra Kruk (57kg) pokonała 4 rywalki i zdobyła złoty medal w jubileuszowej 50 edycji turnieju Grand Prix w Usti nad Łabą. W dzisiejszej walce finałowej pokonała Białorusinkę Helinę Bruyevich, z którą wczoraj przegrała Kinga Szlachcic.

W 2010 roku drugie miejsce w Grand Prix zajęła Lidia Fidura (75kg), a w 2011 roku brązowe medale wywalczyły Sandra Drabik (51kg) i Karolina Graczyk (60kg). Później Czesi nie organizowali turnieju dla kobiet. W tej edycji panie znów rywalizowały, a znakomicie zaprezentowała się Wicemistrzyni Świata z 2012 roku Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski).

Niestety w sobotnim finale wagi 51kg nie mogła wystąpić Natalia Rok (LKS Myszków), która jest odkryciem kadry Biało-Czerwonych. Na początku miesiąca wygrała Turniej im. Feliksa Stamma w Warszawie, ale dziś nie mogła boksować z aktualną Wicemistrzynią Europy Turczynką Buse naz Cakiroglu.

- Niestety Natalia Rok musiała oddać walkowerem, a powodem jest kontuzja ręki. Ma spuchnięty kciuk i nie chciałam ryzykować poważniejszego urazu. Przed nami bardzo ważne turnieje i chcę aby była zdrowa i w pełni formy – mówi Karolina Michalczuk, trenerka polskiej reprezentacji.

Na najniższym stopniu podium w czeskich zawodach stanęła Kinga Szlachcic (57kg, SKF Boksing Zielona Góra). Z bardzo dobrej strony pokazała się także Aneta Rygielska (60kg, MKSW Pomorzanin Toruń). Trenerka kadry liczy także na pozostałe zawodniczki, którym tym razem nie powiodło się, a są to Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) 51kg, Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa) 69kg i Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) 75kg.

Za niecały miesiąc Polski startować będą w II Igrzyskach Europy w Mińsku na Białorusi.