Ekstraliga Boksu Olimpijskiego – zwycięstwo Mistrzów Polski w Chojnie

Broniący tytułu BKS Skorpion Szczecin na ringu w Chojnie (powiat gryfiński) pokonał Wielkopolską Bokserską Drużynę Ligową 14:10 w kolejnym spotkaniu tegorocznego sezonu Ekstraligi Boksu Olimpijskiego.
 
Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa Macieja Jóźwika z Marcinem Hejoszem. Wielkopolska wyrównała stan rywalizacji po wygranej walce Mikołaja Mańki z Kacprem Harkawym. W kolejnych 5 pojedynkach triumfowali zawodnicy klubu ze Szczecina. Dopiero na koniec rozmiary porażki Wielkopolski zmniejszył Aleksander Stawirej.
 
- Miałem dużą przewagę i przeciwnik zdecydował się poddać. Wcześniej nie był jednak liczony przez sędziego – mówił wicemistrz Polski z 2017 roku w wadze +91kg Aleksander Stawirej.
 
W obu zespołach boksowali Ukraińcy - Oleksander Planuch (64kg) w Wielkopolsce i Rusłan Chapko (+91kg) w Skorpionie.
 
- To był bardzo dobry mecz, a pięściarze kolejny raz pokazali, że potrzebne są pojedynki ligowe trzymające w napięciu. Hala Ratusza w Chojnie była pełna kibiców, a szczytnym celem meczu była pomoc dla małej Nadii. Gościem honorowym był Tomasz Narkun - powiedział trener BKS Skorpion Marcin Stankiewicz, koordynujący rozgrywki Ekstraligi Boksu Olimpijskiego.
 
Dla broniącego tytułu Mistrza Polski BKS Skorpion był to 3 mecz w rozgrywkach. Wcześniej szczecinianie wygrali w Wałczu z Wilkami Kujaw 15:9 i przegrali w Wałbrzychu z miejscowym zespołem Leone Polska Imperium 9:15. Natomiast drużyna z Wielkopolski pokonała w Gostyniu rywali z Wałbrzycha 13:11.
 
W tabeli prowadzi BKS Skorpion Szczecin 4 punkty przed Leone Polska Imperium Wałbrzych 2 pkt, Wielkopolską Bokserską Drużynę Ligową 2 pkt i Wilkami Kujaw 0 pkt.
 
BKS Skorpion Szczecin – Wielkopolska Bokserska Drużyna Ligowa 14:10
57kg Jóźwik - Hejosz 3:0
60kg Harkawy - Mańka 0:3
64kg Obruśniak - Planuch 3:0
69kg Latocha - Łapawa 2:1
75kg Ławicki - Skórka 3:0
81kg Wiktorzak- Grabowski 3:0
91kg Stanioch - Kurzaj 3:0
+91kg Chapko - Stawirej RSC 2, zwyc. Stawireja

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.