ME Kadetów: Polacy rozpoczęli ostatnie zgrupowanie

Od 9 maja reprezentacja naszych kadetów (15-16 lat) przebywa na ostatnim zgrupowaniu w COS OPO we Władysławowie przed Mistrzostwami Europy w Galati. Obóz potrwa do 20 maja, a 2 dni później Biało-Czerwoni wyjeżdżają do Rumunii.

W składzie znaleźli się 46kg Jakub Krzpiet, 48kg Oskar Jędrysiak, 50kg Dawid Litke, 52kg Marcel Materla, 54kg Oskar Sadowski, 57kg Oliwier Szot, 60kg Łukasz Perkowski, 63kg Dawid Szmajda, 66kg Jakub Przeszak, 75kg Bartosz Zalewski, 80kg Jakub Straszewski. Jeśli nic się nie zmieni, wymieniona 11 zawodników wystąpi w ME kadetów.

- Trafiła mi się naprawdę dobra grupa, która wie czego chce w boksie. To chłopaki bardzo grzeczni, skromni, pracowici. Liczę, że uda się nam zdobyć przynajmniej 2 medale, chociaż jak ich obserwuję to każdy może powalczyć o podium – mówi trener reprezentacji kadetów Krzysztof Szot, były ćwierćfinalista Mistrzostw Świata i Europy.

W pracy szkoleniowej Krzysztofowi Szotowi pomaga Ludwik Buczyńskiego. Wiele lat temu to u tego szkoleniowca reprezentacyjną karierę zaczynał Krzysztof Szot.

- Zacząłem trenować pięściarstwo w wieku 17 lat, dlatego mój debiut w wielkich zawodach międzynarodowych miał miejsce dopiero w seniorach. W 2001 roku w Mistrzostwach Świata w stolicy Irlandii Północnej Belfaście doszedłem do najlepszej ósemki – dodał.

Mistrzostwa Europy Kadetów w Galati potrwają od 24 maja do 1 czerwca. Losowanie odbędzie się 23 maja.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.