12 walk w czwartkowym meczu Polska – Niemcy we Władysławowie

Aż 12 walk zobaczą kibice w czwartkowym (18 kwietnia o g. 18:00) meczu międzypaństwowym Polska – Niemcy, który odbędzie się w COS OPO "Cetniewo” we Władysławowie.

- Zdublowane zostały 3 kategorie wagowe – od 64kg do 75kg. Wystąpią w nich Mateusz Polski i Damian Durkacz, Filip Wąchała i Kamil Holka oraz Ryszard Lewicki i Rafał Perczyński – mówi Ireneusz Przywara, trener reprezentacji Biało-Czerwonych.

Zabraknie tylko walki w wadze 49kg. Początkowo Niemcy zgłosili Ibrahima Salaha, brązowego medalistę Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2018 roku, ale potem go wycofali.

W drużynie rywali najbardziej utytułowany to Richard Meinecke (69kg). Pierwotnie w składzie był też Viktor Jurk (+91kg), ale zastąpił go Kenan Husovic, brązowy medalista grudniowych Mistrzostw Niemiec. Meinecke i Jurk stanęli na podium tegorocznych MME w Rosji – pierwszy z wymienionych bokserów zdobył brązowy medal, a „superciężki” wywalczył srebrny krążek. Z kolei Nino Kolicic (-91kg) jest aktualnym wicemistrzem Niemiec seniorów.

W kategorii 75kg niemiecka federacja awizowała przyjazd dwóch pięściarzy, są to Alexander Okafor i Vezir Agirman, brązowy medalista MME 2016 i MEJ 2014. W ubiegłym roku podczas gali w Międzyzdrojach Ryszard Lewicki wysoko pokonał na punkty Vezira Agirmana. Teraz z tym rywalem ma boksować Rafał Perczyński, a przeciwnikiem Ryszarda Lewickiego będzie Silvio Schierle, ćwierćfinalista ME Seniorów 2017.

Polska – Niemcy, program walk

-52kg: Jakub Słomiński - Argishti Teteryan

-56kg: Jarosław Iwanow - Yves-Domenic Kentsch

-60kg: Radomir Obruśniak - Osseinou Hansen

-64kg: Mateusz Polski – Noah Fisher

-64kg: Damian Durkacz – Mert Caliskan

-69kg: Filip Wąchała - Frank Kilp

-69kg: Kamil Holka - Richard Meinecke

-75kg: Ryszard Lewicki - Silvio Schierle

-75kg: Rafał Perczyński - Vezir Agirman

-81kg: Sebastian Wiktorzak - Angelo Schenk

-91kg: Tomasz Niedźwiecki - Nino Kolicic

+91kg: Adam Kulik - Kenan Husovic

 

Ponadto w spotkaniu przedmeczowym rękawice skrzyżują: Mateusz  Goiński (Zagłębie Konin) - Piotr Szczukowski (Sako Gdańsk), którzy boksować będą w limicie wagowym do 81 kg

 

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.