Sukcesy Jarosława Iwanowa i Aleksandra Stawireja we Francji

Jarosław Iwanow (-56kg) zajął pierwsze miejsce, zaś Aleksander Stawirej (+91kg) był drugi w 15 edycji turnieju “Montana Belts”, który odbyły się w Argenteuil we Francji – poinformował trener Piotr Snopkowski.
 
W zawodach wzięło udział 6 polskich bokserów, a najlepiej spisał się Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków). – Wygrałem wszystkie 3 walki, w ćwierćfinale z Irlandczykiem 2:1, w półfinale z Albańczykiem  3:0 i w finale z mieszkającym we Francji Algierczykiem 3:0 – mówił 23-letni złoty medalista i zdobywca pasa.
 
Natomiast Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) pokonał dwóch rywali z Masiyą z Kongo i Ojala ze Szwajcarii, a w finale po wyrównanym pojedynku przegrał z miejscowym zawodnikiem Garcią.
 
- W ostatnich miesiącach miałem przerwę w startach ze względu na kłopoty z kolanem. Na szczęście z nogą nie jest źle. We Francji na początku trochę byłem „zardzewiały”, ale w walce finałowej boksowałem już w miarę fajnie – przyznał 22-letni Aleksander Stawirej.
 
Jarosław Iwanow po raz 2 triumfował w „Montana Belts”. – Pierwsze zwycięstwo odniosłem przed 5 laty. Potem zdobyłem jeszcze raz srebro - 2-krotnie brąz – dodał.
 
W najbliższy czwartek 18 kwietnia Jarosław Iwanow i Aleksander Stawirej mają wystąpić w meczu towarzyskim Polska – Niemcy w „COS OPO Cetniewo” we Władysławowie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.