Puchar Świata: reprezentacja Polski bez zwycięstwa

Niestety naszym bokserom nie udało się wygrać walki podczas silnie obsadzonego turnieju o Puchar Świata - Chemistry Colonia World Cup w Kolonii. W 2. dniu Adam Kulik (+91kg) przegrał z brązowym medalistą Mistrzostw Europy z 2017 roku Francuzem  Djamili-Dini Aboudou 0 :5.

W Niemczech startowało 6 reprezentantów Polski plus walczący w barwach Sako Gdańsk Ucha Maisuradze (60kg) i Vitali Burlak (81kg). Bardzo trudne zadanie mieli szczególnie Łukasz Zyguła (69kg) i Piotr Szczukowski (81kg). Pierwszy z naszych bokserów przegrał z brązowym medalistą Igrzysk w Londynie (2012) i wicemistrzem świata sprzed 10 lat Rosjaninem Andriejem Zamkovoyem 0:5. Z kolei Piotr Szczukowski uległ 2-krotnemu wicemistrzowie świata i 3-krotnemu mistrzowi Europy Irlandczykowi Joe Wardowi 0:5.

W innych walkach Angelika Krysztoforska (51kg) przegrała z Irlandką Carly McNaul 0:5, Dominik Palak (63 kg) z Duńczykiem Frederikiem Jensenem 1:4, a Rafał Perczyński (75 kg) z Irlandczykiem Emmetem Brennanem 0:5. Ucha Maisuradze został pokonany (1:4) przez Niemca Assana Hansena, a Vitaliy Burlak w 2 rundzie (decyzja lekarza) przez RSC-I przegrał z Kubańczykiem Raciellem Pollem Martinezem.

W zawodach w niemieckiej Kolonii uczestniczy 160 zawodników – 114 bokserów i 46 pięściarek.

Już wkrótce mecz seniorów Polska – Niemcy - 18 kwietnia o g. 18:00 w COS OPO Cetniewo we Władysławowie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.