Ekstraliga Boksu Olimpijskiego – zwycięstwo BKS Skorpion Szczecin

Drużynowy Mistrz Polski BKS Skorpion Szczecin na ringu w Wałczu pokonał Wilki Kujaw 15:9 w dzisiejszym, drugim w tym sezonie meczu Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. Miesiąc wcześniej Wielkopolska Drużyna Bokserska wygrała w Gostyniu z Leone Imperium Boxing Wałbrzych 13:11.
 
Sobotnie spotkanie w hali Korony Wałcz rozpoczęło się po myśli beniaminka, w kategorii 57 kg Robert Zakharyan zwyciężył Kacpra Harkawy 2:1 i goście objęli prowadzenie.
 
W kolejnych walkach triumfowali zawodnicy występujący w barwach szczecińskiego klubu – Maciej Jóźwik 60 kg, Radomir Obruśniak 64 kg, wracający po długiej przerwie Marcin Latocha 69 kg, Kamil Ławicki 75 kg, Konrad Kaczmarkiewicz 81 kg, Tomasz Niedźwiecki 91 kg, Mateusz Figiel +91 kg.
 
- Wygraliśmy wyraźnie, ale młoda drużyna Wilka Kujaw spisała się dobrze. Każdy jej zawodnik wychodził na ring zdeterminowany, mimo że rywalami byli bokserzy z bardzo bogatą karierę i większym doświadczeniem. Kibice oglądali walki na dobrym poziomie.
 
- Na wyróżnienie zasługuje pojedynek Kaczmarkiewicza z Kopaczem. Niedźwiecki pokazał, że dominuje w wadze ciężkiej. Ambitnie walczył młody Gołębiewski z Figlem, choć nie było wątpliwości kto jest lepszy. Przy okazji dziękuję zawodnikom i trenerom drużyny Wilki Kujawy za dobry mecz – mówi trener BKS Skorpion Marcin Stankiewicz, koordynujący rozgrywki Ekstraligi Boksu Olimpijskiego.
 
BKS Skorpion Szczecin - Wilki Kujaw 15:9
 
57 kg Kacper Harkawy - Robert Zakharyan 1:2
60 kg Maciej Jóźwik - Jakub Pietrzykowski 3:0
64 kg Radomir Obruśniak - Arkadiusz Zając 3:0
69 kg Marcin Latocha - Daniel Piotrowski 3:0
75 kg Kamil Ławicki - Marcel Mańkowski 3:0
81 kg Konrad Kaczmarkiewicz - Dawid Kopacz 2:1
91 kg Tomasz Niedźwiecki - Jakub Szmajda 2 RSC
+91 kg Mateusz Figiel - Marcin Gołębiewski 2:0

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.