MP w Grudziądzu: wyłoniono medalistki w seniorkach i juniorkach

Broniąca tytułu w wadze -57kg Sandra Kruk (Niezrzeszona) pokonała walkowerem Karolinę Biskup (KS Wisła Tczew), a wicemistrzyni kraju Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) wygrała w 3 rundzie (poddanie)  z Żakliną Kociołek (RKS Łódź) w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Seniorek w Grudziądzu.
W wadze -69kg faworytkami są dwie utytułowane zawodniczki na ringach polskich i zagranicznych – 37-letnia Karolina Koszewska (Legia Fight Warszawa) i od niedawna startująca w tej kategorii 23-letnia Elżbieta Wójcik (KS Róża Karlino).
W dzisiejszych pojedynkach o wejście do półfinału Karolina Koszewska wygrała walkowerem z Jolantą Czub (Ring Sikorski Stalowa Wola), a Elżbieta Wójcik, dotychczasowa złota medalistka MP Seniorek w wadze 75kg, pokonała przez RSC w 2 rundzie Malwinę Żmudę (06 Kleofas AZS AWF Katowice).
W kat. 54kg medal zapewniła sobie m.in. Natalia Rok (LKS Boks Myszków), która coraz częściej dostaje szanse w kadrze narodowej prowadzonej przez Karolinę Michalczuk. W 1/4 finału jej przeciwniczką była Natalia Snadna (KS Bombardier Gdynia), którą pokonała 5:0.
W wadze 60kg obrończynią tytułu jest Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń). W czwartek na grudziądzkim ringu zwyciężyła w potyczce z Ewą Zamkowską (RKB Boxing  Radom) – RSC w 2 rundzie.
Od zwycięstwa – także RSC 2 - nad Klaudią Łaciak (KB Ring Bielsko-Biała) rywalizację w kategorii 64kg zaczęła kolejna ze złotych medalistek MPS 2018 – Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin). Co ciekawe z wagi 75kg do 64kg zeszła ubiegłoroczna srebrna medalistka w średniej Wiktoria Dombrowska (WKB Gryf Wejherowo). Dzisiaj wygrała z Katarzyną Szarańską (BKS Skorpion  Szczecin) 5:0.
W turnieju juniorek obrończyni tytułu w wadze -51kg Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin) pokonała Kingę Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) 5:0. W czwartek zwyciężały też inne pięściarki Skorpiona, np. znana z walk na brytyjskim ringu Wanessa Orczyk, która w kategorii -60kg wygrała z Klaudią Ratajczyk (KS Copacabana Konin) – RSC 1.
W XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek wystartowały 72 zawodniczki z 49 klubów, a w XVII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek - 105 zawodniczek z 51 klubów. Organizatorem zawodów jest MKS Start Grudziądz.