XVIII IMP Juniorek: tylko 6 werdyktów punktowych

Za nami 20 walk eliminacyjnych XVIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek w Grudziądzu. 14 pojedynków zakończyło się przed czasem, a 6 - na punkty. Wśród triumfatorek jest złota medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetek Daria Parada (75kg).

W pierwszej walce Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) wygrała z Aleksandrą Łachacz (PKS Gwardia Szczytno), która została zdyskwalifikowana w 3 rundzie. W tej samej kategorii zwycięstwa odniosły też jej koleżanka klubowa Anita Ryczkowska (BKS Skorpion  Szczecin) i Sandra Damazyn (KS Boxing Szamotuły Team).

Do grudziądzkiego turnieju zgłosiło się 105 zawodniczek z 51 klubów reprezentujących 13 Okręgowych Związków Bokserskich. Najwięcej pięściarek jest w kategorii 57kg - 18. Już wczoraj wygrane zanotowały Natalia Zawalińska (BKS Olimp Szczecin) i Ewelina Malinowska (MKSW Pomorzanin Toruń).

Bardzo krótkie były pojedynki w wagach -51kg (3 walki) i +81kg (2 walki). W najcięższej kategorii w pierwszej rundzie triumfowały Wiktoria Dąbrowska (KS Boxing Team Chojnice) i Anna Bezhubka (KS Korona Wałcz). Rok temu Wiktoria Dąbrowska zdobyła złoty medal MPJ w Grudziądzu w kat. 75kg.

Równocześnie w Grudziądzu odbywają się XIX Mistrzostwa Polski Seniorek. Walki półfinałowe rozgrywane będą w piątek, a pojedynki o złote medale w sobotę o g. 11:00.