MP Juniorów: Damian Zawieruszyński w ćwierćfinale

Broniący tytułu w kategorii 81kg Damian Zawieruszyński (BSB Astoria Bydgoszcz) wygrał – w wyniku dyskwalifikacji rywala w 3 rundzie - z ubiegłorocznym zwycięzcą MP Kadetów Oskarem Drywą (KKS Sporty Walki Poznań) w eliminacjach XXVI Mistrzostw Polski Juniorów, które rozpoczęły się w Koninie.

Bardzo szybko, bo już w 1 rundzie swoją walkę wygrał inny ze złotych medalistów MPJ 2018 w Ciechocinku Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wlkp.). Brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze +91kg pokonał Bartłomieja Prusa (MKS Avia Świdnik).

Kolejny z broniących tytułu pięściarzy Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) spotka się w środę w eliminacjach kategorii 69kg z Krystianem Cioskiem (niestowarzyszony). Finałowy rywal Michała Jarlińskiego sprzed roku Wojciech Guźniczak (KS Boks Poznań) tym razem startuje w wadze 75kg i rozpocznie turniej od pojedynku z Karolem Burzakiem (GSKS Płomień Minkowice).

Poza Oskarem Drywą na ringu w Koninie występują inni wciąż aktualni mistrzowie kraju kadetów – zwycięzcy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018 w tym samym mieście. W kat. 49kg Gracjan Ciureja (PTB Tiger Tarnów) wygrał w 3 rundzie (poddanie) z Sebastianem Lubeckim (UKS Boxing Sokółka), a z kolei Jacek Żuchowski (64kg, KB Gladiator Brodnica) zwyciężył na punkty Przemysława Adamskiego (KS Paco Lublin 5:0).

W kat. 60kg rywalizować będzie dwóch złotych medalistów OOM - Oliwier Zamojski z BKS Concordia Knurów (wygrał rok temu w 57kg) i  Jakub Dziwina z UKS Berej Boxing Lublin (50kg). W środowych walkach Oliwie Zamojski zmierzy się z Szymonem Bagińskim (BKS Skorpion Szczecin), a Jakub Dziwina z miejscowym zawodnikiem Adamem Dzwoniarkiewiczem (KB Zagłębie Konin).

W 1 dniu XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów w Koninie, ul. Dworcowa 2A, odbyło się 31 walk. Na punkty skończyły się 18, a przed czasem 13. Na 20 marca zaplanowanych jest 28 pojedynków. W czwartek rozgrywane będą ćwierćfinały, w piątek półfinały, a w sobotę starcia o złote medale.