MME U22: Polki oceniają turniej we Władykaukazie – pozostał niedosyt

Ze srebrnymi medalami Młodzieżowych Mistrzostw Europy do Polski wracają trenujące na co dzień w Radomiu Agata Kaczmarska (75kg) i Aleksandra Smuklerz (81kg). - Z pewnością jest niedosyt - mówiła po turnieju we Władykaukazie pięściarki trenowane w kadrze narodowej przez Karolinę Michalczuk.

Agata Kaczmarska po raz 2 karierze wystąpiła w finale ME do 22 lat. Przed rokiem w Rumunii zdobyła złoty medal w wadze 81kg. W Rosji startowała w kat. 75kg i zajęła 2 miejsce.

- Jestem zadowolona że startu, stoczyłam 3 ciężkie pojedynki, chociaż pozostał niedosyt. Na pewno udział w MME we Władykaukazie zaprocentuje w przyszłości. Przede mną jeszcze wiele pracy, najważniejsze, iż jest zapał do treningów. Nadal uważam, że brakuje mi doświadczenia – powiedziała Agata Kaczmarska.

W ćwierćfinale wygrała z Francuzką Daviną Michel 4:0, a w półfinale pokonała reprezentantkę Turcji Esmanur Koc 4:1. W niedzielnym finale przegrała z Rosjanką Anastasiyą Shamonovą 0:5.

- Rywalka z decydującej walki była szybsza ode mnie i to muszę przyznać. Ale czułam się lepiej przygotowana od niej kondycyjnie. Było to widać w 3 rundzie. Generalnie byłam dobrze przygotowana. Boksowałam swoje, wszystko idzie w jak najlepszym kierunku, zaczynam się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności. Z mojej perspektywy uważam, że ciosy na korpus robią sporą robotę – dodała srebrna medalistka.

W kategorii 81kg rywalizowała tym razem Aleksandra Smuklerz. Poszczęściło jej się w losowaniu i pierwszy pojedynek stoczyła w finale. Uległa Rosjance Mariii Shishmarevej 1:4.

- Srebrny medal cieszy, na pewno jest jakiegoś rodzaju niedosyt, tym bardziej, że werdykt był niejednogłośny. Rosjanka to utytułowana zawodniczka mająca doświadczenie na ringach międzynarodowych, dodatkowo walczyła u siebie, co w pewien sposób motywuje do lepszej postawy. Pomimo tego dobrze się czułam w ringu. Wiem nad czym nadal muszę pracować. To dopiero początek – podkreśliła Aleksandra Smuklerz.

W ćwierćfinale odpadła Natalia Marczykowska (69kg), która w 2018 roku wywalczyła srebro MME.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.