MME U22: Polki ze srebrnymi medalami

Agata Kaczmarska (75kg) i Aleksandra Smuklerz (81kg) zostały Młodzieżowymi Wicemistrzyniami Europy w boksie. Turniej zakończył się w niedzielę 17 marca w rosyjskim Władykaukazie.
W dzisiejszych walkach finałowych obie reprezentantki Polki przegrywały z pięściarkami gospodarzy - Agata Kaczmarska z Anastasiyą Shamonovą 0:5 (26:30, 26:30, 25:30, 26:30, 27:30,) zaś Aleksandra Smuklerz z Mariią Shishmarevą 1:4 (27:30, 27:30, 29:28, 27:30, 28:29).
Agata Kaczmarska, ubiegłoroczna złota medalistka MME U22 w kategorii 81kg, w rosyjskich zawodach wygrała 2 walki. Dla Aleksandry Smuklerz niedzielny finał był pierwszym występy przed publicznością we Władykaukazie. W ćwierćfinale odpadła srebrna medalistka z 2018 roku Natalia Marczykowska (69kg). W turnieju mężczyzn miejsca 5-8 zajęli Damian Durkacz (64kg) i Piotr Szczukowski (81kg).
Młodzieżowe ME U22 Kobiet zdominowały zawodniczki z Rosji, które wygrały 5 kategorii, a przegrały 2 finały. Poza Anastasiyą Shamonovą i Mariią Shishmarevą, złote medale zdobyły -  Ekaterina Paltceva 48kg, Ekaterina Dynnik 64kg i Kristina Tkacheva +81kg.
W niedzielę wygrywały także Ormianka Anush Grigoryan 51kg, Francuzka Caroline Cruveillier 54kg, Włoszka Irma Testa 57kg, Irlandka Amy Sara Broadhurst 60kg i Turczynka Busenaz Surmeneli 69kg.
Rok temu w Rumunii tytuł z grona tych bokserek wywalczyła tylko Irma Testa i Amy Sara Broadhurst. Z Polek po złoto sięgnęła Agata Kaczmarska, po srebro Natalia Marczykowska i Anna Góralska 54kg oraz po srebro Natalia Barbusińska 64kg i Elżbieta Wójcik 75kg.